Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Metoda Body-Jet lepsza od klasycznej liposukcji?

Metoda Body-Jet lepsza od klasycznej liposukcji?

Nasze samopoczucie w dużej mierze uwarunkowane jest tym, czy dobrze czujemy się we własnej skórze. Nie na darmo mówi się “W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jednak to, jak wyglądamy nie tylko wpływa na nas, lecz także na to, jak jesteśmy odbierani przez społeczeństwo. Gotowe produkty, które zawierają duże ilości kalorii, spożywanie posiłków nieregularnie i brak ruchu, przyczyniają się do odkładania w ciele tkanki tłuszczowej.

Metoda Body-Jet – lepsza od klasycznej liposukcji?

Jednym ze sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów są oczywiście regularne ćwiczenia i odpowiednia dieta. Efekty nie zawsze są jednak zadowalające. Z biegiem lat coraz więcej osób docenia chirurgię plastyczną. Zwłaszcza, że dzięki nowatorskiej technologii, liposukcja nie jest już tak bardzo inwazyjna jak kiedyś. Walka ze zbędną tkanką tłuszczową jest szybka, a jej efekt długotrwały. Ciało po zabiegu jest piękne i jędrne.

Liposukcja Body-Jet a liposukcja klasyczna

Metoda liposukcji Body-Jet jest przełomem we współczesnej medycynie estetycznej, znacznie różni się od klasycznej liposukcji. Body-Jet wykorzystuje strumień wody do trwałego usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, a przy tym nie uszkadza bardziej włóknistych struktur nerwowych i naczyń krwionośnych. Dlatego jest to o wiele mniej inwazyjna niż tradycyjna liposukcja. Jak mówi nam dr n. med. Marek Kwiatkowski, chirurg zLecznicy Melitus w odsysanym tłuszczu jest znacznie mniej krwi oraz innych płynów, niż przy klasycznej liposukcji. Nawet po zabiegu obrzęk na ciele jest mniejszy, co pozwala zaobserwować efekt od razu.

Jak wygląda zabieg liposukcji Body-Jet?

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a pacjent odczuwa jedynie  dyskomfort.  Po usunięciu nadmiaru tłuszczu, pacjenci od razu zauważają zmniejszenie rozmiaru (o 1,2 rozmiary), po kolejnych miesiącach efekt jest jeszcze bardziej widoczny, gdyż organizm usuwa komórki tłuszczowe uszkodzone podczas zabiegu. Następuje spadek masy ciała o kolejne rozmiary. Pobrany od pacjenta tłuszcz można zastosować do innych zabiegów modelowania ciała nawet jeszcze tego samego dnia. Podczas zabiegu odsysa się najczęściej od 1-3 litrów tłuszczu, a komórki tłuszczowe są trwale usunięte z organizmu. Zabieg trwa od 2-4 godzin i pacjent może wrócić  do domu bezpośrednio po. Przez dwa tygodnie po zabiegu należy nosić odpowiednią bieliznę uciskową. Zaleca się także masaże ciała, dzięki temu kształtowanie sylwetki i napięcie skóry jest bardziej optymalne. Należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzającą, a modelującą. Dzięki niej czujemy się lepiej w swojej skórze, a nasze relacje z otoczeniem ulegają znacznej poprawie.

Zalety liposukcji Body-Jet:

  • pozytywny wpływ na samopoczucie,
  • o wiele mniej inwazyjna metoda niż klasyczna liposukcja,
  • znaczne zmniejszenie rozmiaru ciała,
  • trwałe usunięcie komórek tłuszczowych z organizmu,
  • szybki zabieg, po którym pacjent wraca do domu,
  • efekt widoczny jeszcze tego samego dnia,
  • odessany tłuszcz można wykorzystać do modelowania innych części ciała.

Wygląd może wpływać na stosunki zawodowe, zdobycie upragnionego stanowiska, zwłaszcza jeśli dane stanowisko wymaga odpowiedniej prezencji, czy też ogólnie stosunki towarzyskie. Dzięki metodzie Body-Jet ciało nabiera odpowiednich kształtów, a efekt widać zaraz po zabiegu, co pozwala nam poczuć się dobrze i pewnie we własnej skórze. Więcej o metodzie Body-Jet znajdziesz tutaj: Lecznica Melitus.

 

Sekcja reklamowa