Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Młodość płynie we krwi – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym sposobem na starzenie się skóry

Młodość płynie we krwi – mezoterapia osoczem bogatopłytkowym sposobem na starzenie się skóry

Proces starzenia się skóry jest naturalny a zarazem nieunikniony. Mimo to, ludzki organizm posiada ogromny potencjał regeneracyjny, który od kilku lat jest obiektem badań z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie dużo uwagi poświęca się roli osocza bogatopłytkowego w odmładzaniu i regeneracji tkanek. Popularny w ostatnim czasie zabieg Regeneris, zwany także “Wampirzym Liftingiem”, opiera się na biostymulacji, czyli pobudzeniu naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, poprzez działanie czynników wzrostu uwalnianych z płytek krwi (trombocytów). Poza tym, że mezoterapia osoczem płytkowym jest jedną z najskuteczniejszych metod anti-aging, to dodatkowo określa się ją jako bardzo bezpieczną.

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – naturalny sposób na piękno

Osocze bogatopłytkowe zawierające czynnik wzrostu (ang. PRP Platelet Rich Plasma) uruchamia szereg procesów regeneracyjnych przebiegających w tkance skórnej, bezpośrednio wpływających na spowolnienie procesu starzenia się skóry. Jest to wypełniacz wolumetryczny, który w odróżnieniu od innych materiałów syntetycznych, jest autologiczny i naturalny, ponieważ pochodzi z krwi obwodowej pacjenta. Jest to bardzo ważne, bowiem zastosowanie produktu w 100% biokompatybilnego nie tylko daje możliwość odmłodzenia skóry alergicznej, wrażliwej czy atopowej, ale także podnosi poziom bezpieczeństwa i znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań.

Osocze bogatopłytkowe – źródło młodości

Pierwszym krokiem do wykonania zabiegu Regeneris jest odwirowanie pobranej krwi w celu oddzielenia płynnego osocza od warstwy leukocytowo-płytkowej (płytki krwi i białe krwinki) oraz erytrocytowej (czerwone krwinki). W efekcie otrzymuje się autologiczny koncentrat płytkowy bogaty w czynniki wzrostu, czyli peptydy, które jak już udowodniono, biorą udział w procesie gojenia się ran. Iniekcja takiego materiału metodą mezoterapii oznacza uruchomienie czynności regeneracyjnych, bazujących na pracy komórek macierzystych.

Sedno zabiegu polega na pobudzeniu do aktywności i różnicowania się mezenchymalnych komórek macierzystych. Owe komórki nazywa się także mulipotencjalnymi, ponieważ mają zdolność do produkcji oraz naprawy tkanek. Mezenchymalne komórki macierzyste przeistaczają się w komórki czynnościowe, które zaczynają pełnić określone funkcje regeneracyjne, właśnie pod wpływem czynników wzrostu uwalnianych przez trombocyty. Ponadto dużą rolę w ich aktywacji odgrywają także pozostałe cząsteczki osocza bogatopłytkowego – witaminy, enzymy, polipeptydy oraz oligoelementy.

Duże znaczenie w regeneracji skóry mezoterapią osoczem mają również leukocyty, które uwalniając inny rodzaj czynnika wzrostu – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF), przyczyniają się do wytwarzania nowych naczyń krwionośnych. Nie bez znaczenia dla efektów zabiegu pozostaje też fakt, iż czynniki wzrostu pobudzają fibroblasty do tworzenia nowych włókien kolagenowych, co oznacza, że pozwalają na naturalną odbudowę struktury skóry.

Zabieg Regeneris – efektywne odmładzanie

Rezultatem zabiegu Regeneris jest pobudzenie reakcji organizmu na proces starzenia się skóry. Zawarte w osoczu bogatopłytkowym trombocyty i leukocyty, które są znaczące dla każdego etapu regeneracji tkanek, przyczyniają się do naprawy uszkodzeń skóry powstałych w wyniku upływu czasu. Innymi słowy, osocze bogatopłytkowe nie jest zwykłym wypełniaczem, ale sposobem na pobudzenie komórek własnego organizmu do zregenerowania i zrekonstruowania tkanek.

Efekty mezoterapii osoczem bogatopłytkowym widoczne są już po pierwszym zabiegu, jednak najlepsze wyniki otrzymuje się po wykonaniu 3 sesji w odstępie 3 miesięcy od pierwszej iniekcji i 12 miesięcy po kolejnej. Jest to zabieg dedykowany szczególnie dla skóry:

  • z widocznymi oznakami starzenia się: zmarszczkami, fałdami nosowo-wargowymi, zapadnięciami, zmniejszeniem gęstości;
  • wymagającej regeneracji: zmęczonej, pozbawionej blasku, o niejednolitym kolorycie, wysuszonej oraz pozbawionej napięcia i elastyczności;
  • po innych zabiegach medycyny estetycznej: w celu przyspieszenia gojenia i regeneracji.

W Klinice Melitus mezoterapię osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w sposób szybki, prosty i komfortowy dla pacjenta. Autologiczny koncentrat bogatopłytkowy umożliwiający biostymulację skóry prowadzącą do jej regeneracji, odmłodzenia i nawilżenia jest dziś uznawane za przełomową metodę, cechującą się jednocześnie wysokim stopniem bezpieczeństwa i bardzo dużą skutecznością. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu Regeneris, zapraszamy do kontaktu .

Sekcja reklamowa