Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Modelowanie twarzy bez użycia skalpela? To możliwe!

Modelowanie twarzy bez użycia skalpela? To możliwe!

Wygląd cery po 40 roku życia pozostawia wiele do życzenia. Twarz traci swój owal, rysy rozmywają się, a zmarszczki ulegają wyraźnemu pogłębieniu. Kiedy upływ czasu zmienił naszą twarz w niekorzystny sposób, przywrócimy jej młodość dzięki zabiegom medycyny estetycznej.

Jak starzeje się twarz?

Starzenie się to proces zaprogramowany biologicznie, lecz jego tempo i intensywność w dużym stopniu zależą także od naszego trybu życia. Palenie papierosów, częste opalanie czy stres mogą przyspieszyć wiotczenie skóry i pojawienie się zmarszczek.

Z wiekiem skóra traci swoje nawodnienie i gęstość, a co za tym idzie – sprężystość. Zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, naturalnego wypełniacza zmarszczek, który utrzymuje napięcie skóry. Spada również produkcja kolagenu, w konsekwencji czego ciało staje się wiotkie. Widzimy to wyraźnie na naszej twarzy, gdzie skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna, przez co podatna na zmarszczki.

Dojrzała twarz traci swój pierwotny owal: jej dolna część zaczyna zwisać, a powieki opadają na oczy, przez co zyskujemy smutny, zmęczony wygląd. Dodatkowo, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w okolicach policzków, skroni, oczu i nosa. Zanik wyściółki tłuszczowej pogłębia z kolei zmarszczki, np. nosowo-wargowe lub wargowo-bródkowe (tzw. bruzdy marionetki).

Nawet najdroższe kremy nie są w stanie przywrócić twarzy jej właściwych proporcji. Ubytki, jakich doświadczyła nasza skóra, mogą zostać naprawione jedynie z pomocą bardziej radykalnych metod. Nasi specjaliści szczególnie rekomendują trzy zabiegi modelowania twarzy.

Wolumetria

To zabieg iniekcyjny, podczas którego w wybrane miejsca twarzy wstrzykiwany jest specjalny preparat. Pozwala on wypełnić nawet głębokie zmarszczki, które powstały w wyniku zmniejszenia się tkanki tłuszczowej. Często stosowany jest do wypełnienia bruzd marionetkowych czy tzw. doliny łez (zmarszczek pod oczami). Wolumetria umożliwia także wymodelowanie konturów twarzy poprzez przywrócenie gęstości i napięcia jej najbardziej problematycznym rejonom: policzkom, skroniom, okolicom żuchwy oraz podbródka. Dzięki zastosowaniu kremu znieczulającego, zabieg wolumetrii jest bezbolesny i komfortowy. Jego efekty zauważalne są natychmiast po iniekcji wypełniacza, a ewentualne zaczerwienienia czy obrzęk znikają w przeciągu 2-3 dni.

Nici liftingujące

Choć nazwa tego zabiegu może przerażać, wbrew pozorom lifting nićmi nie wymaga nacięć i szycia skóry oraz konieczności pozostawienia szwów. Nici wprowadzane są w tkankę podskórną, a następnie – dzięki obecności małych stożków – zakotwiczają się w niej.

Lifting nićmi pozwala przywrócić napięcie i elastyczność zwiotczałej skórze. Efektem zabiegu jest wyraźne uniesienie i wymodelowanie m.in. policzków i brwi. Wokół nici zaczyna również gromadzić się kolagen i kwas hialuronowy. Skóra twarzy jest zatem wygładzona oraz sprawia wrażenie młodszej i wypoczętej. Nici ulegają rozpuszczeniu i wchłonięciu w przeciągu roku, natomiast rezultaty liftingu utrzymują się nawet przez kilka lat.

Lipofilling

Lipofilling to modelowanie twarzy przy pomocy tłuszczu autologicznego, który jest zwykle pobierany z brzucha lub ud pacjentki. Tłuszcz przeszczepiany jest następnie w wybraną część twarzy, która wymaga ujędrnienia lub wypełnienia. Nieocenioną zaletą tej metody jest jej bezinwazyjność i bezpieczeństwo. Tłuszcz pochodzi z tkanki własnej, więc jest bardzo dobrze tolerowany jako wypełniacz. Służy on zarówno modelowaniu miejsc, które utraciły swą gęstość i napięcie (m.in. policzków, “worków” pod oczami), jak i wygładzeniu zmarszczek (np. bruzd nosowo-wargowych). W efekcie twarz zyskuje młodszy wygląd oraz właściwy owal.

Sekcja reklamowa