Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – najbardziej nurtujące pytania

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – najbardziej nurtujące pytania

Piękne usta dodają uroku. Piękne usta odejmują lat. To dwa główne powody, dla których kobiety decydują się na powiększanie ust kwasem hialuronowym. A w zasadzie nie tyle powiększanie, co modelowanie, ponieważ usta po kwasie hialuronowym stają się nie tylko bardziej wydatne, ale również czerwieńsze, lepiej nawilżone i wyraźnie odmłodzone.

Skąd bierze się zła sława powiększania ust?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to bardzo popularny zabieg. Niestety jego sława została obarczona fatalnym stereotypem nadmiernie wydętych ust, stanowiących główny temat dowcipów i plotek. A trzeba wiedzieć, że powikłania po wypełnianiu ust kwasem hialuronowym to skutek błędów w sztuce i złych praktyk zabiegowych – to wyjątki, a nie norma. Mogą o tym świadczyć następujące fakty:

  • Powiększanie ust kwasem hialuronowym znajduje się w czołówce najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.
  • Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego w ogóle zajmują drugie miejsce w TOP 5 najczęściej wykonywanych zabiegów niechirurgicznych – według światowych statystyk z 2019 roku zebranych przez ISAPS – Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgii Plastycznej i Estetycznej.
  • Stosowane obecnie preparaty na bazie kwasu hialuronowego są wchłanialne, wykazują dużą biozgodność i są wysoce bezpieczne. Powikłania po podaniu kwasu hialuronowego to rzadkość.

Przeczytaj także: Kwas hialuronowy – dlaczego to jedno z najlepszych rozwiązań w medycynie estetycznej?

Jakie są efekty powiększania ust kwasem hialuronowym i jak długo się utrzymują?

Modelowanie ust kwasem hialuronowym służy odmłodzeniu i poprawie wyglądu warg oraz ich okolic. Wykonując zabieg, można poprawić kontur ust, wzmocnić ich czerwień, a także pojędrnić w tym obszarze skórę, korygując opadające kąciki czy wygładzając zmarszczki mimiczne. Na rynku istnieje wiele różnych preparatów na bazie kwasu hialuronowego, które różnią się między sobą stopniem usieciowania, czyli twardością i gęstością oraz właściwościami reologicznymi, czyli plastycznością. Dobry specjalista powinien doskonale znać te różnice i móc na ich podstawie dobrać konkretny filler do konkretnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, tak aby przynieść satysfakcjonującą, a więc zarazem naturalną i wyraźną poprawę.

Kwas hialuronowy jest jednym z tych materiałów, który spełnia podwójną funkcję. Z jednej strony wypełnia tkanki, a z drugiej stymuluje je do autoodnowy. To sprawia, że efekt wypełniania ust kwasem hialuronowym może trwać znacznie dłużej niż te kilkanaście miesięcy, w trakcie których filler samoistnie się wchłonie.

Jakie są metody powiększania ust kwasem hialuronowym?

Nie ma jednej procedury dotyczącej modelowania ust kwasem hialuronowym. Choć teoretycznie mówi się o kilku różnych technikach zabiegowych, w praktyce najlepiej sprawdza się zastosowanie takiej iniekcji i takich działań, jakich akurat potrzeba. Jeśli obok zmian w obrębie ust, pojawiają się też inne oznaki starzenia się skóry – na przykład bruzdy marionetki – wówczas optymalnym rozwiązaniem jest wypełnienie zarówno warg, jak i głębokich zmarszczek. Poprawiając tylko jeden mankament, można wywołać efekt niewspółmierności. Twarz bowiem odbierana jest całościowo, a poszczególne jej elementy łączą się ze sobą, dlatego tak ważne jest holistyczne podejście do zabiegów medycyny estetycznej.

Przykładowe metody powiększania ust kwasem hialuronowym:

  • Style Age – metoda bazująca na francuskim kwasie hialuronowym StyleAge Special Lips, specjalnie opracowanym do korekcji ust. Jest to preparat wzbogacony o antyoksydant, który ogranicza ryzyko powstawania siniaków i obrzęków pozabiegowych. Ta metoda przynosi subtelną i naturalną poprawę. Usta zyskują atrakcyjniejszy kontur i stają się bardzo zmysłowe.
  • Metoda naturalnego powiększenia i rewitalizacji – jest stosowana najczęściej. Wypełnienie ust kwasem hialuronowym przebiega w linii horyzontalnej z odtworzeniem anatomicznej budowy czerwieni, na którą składają się anatomiczne guzki w dolnej i górnej wardze, a także rynienka, której kształt decyduje o rysunku łuku Kupidyna.
  • Metoda kolumnowa – iniekcja przebiega w linii wertykalnej. Ostrzyknięta zostaje czerwień wargowa od zewnątrz do środka. Dzięki tej metodzie uzyskuje się efekt wywinięcia warg, tak charakterystyczny dla amerykańskiego uśmiechu “dziąsłowego”.

Czy powiększanie ust boli?

Przyznanie, że powiększanie ust kwasem hialuronowym czy jakimkolwiek innym preparatem jest bezbolesne, byłoby nieprawdą. Usta są bowiem mocno unerwione, więc każda ingerencja w ich obszarze wiąże się z pewnym dyskomfortem. Na szczęście są sposoby, aby temu przeciwdziałać. W naszej Klinice 30 minut przed wykonaniem iniekcji aplikuje się krem znieczulający, który w dużym stopniu neutralizuje nieprzyjemne odczucia. Istnieje też możliwość zastosowania preparatu kwasu hialuronowego z dodatkiem środka znieczulającego. Warto wiedzieć, że procedura modelowania ust jest “lunchowa” i zajmuje około 20 minut, czego świadomość korzystnie wpływa na samopoczucie pacjentów.

Ile kosztuje powiększenie ust kwasem hialuronowym?

Cena modelowania ust kwasem hialuronowym w Klinice Melitus w Warszawie wynosi około 1500 zł.

Dowiedz się więcej o powiększaniu i modelowaniu ust kwasem hialuronowym.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym w Warszawie można wykonać w naszej Klinice pod okiem dermatologów estetycznych – dr n. med. Marii Noszczyk, dr. n. med. Urszuli Kozłowskiej oraz Anity Tarajkowskiej-Olejnik. Wizytę możesz zarezerwować już dziś, dzwoniąc pod numer 603 060 621 lub wypełniając formularz kontaktowy: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa