Skip to main content

Nieinwazyjny lifting twarzy. Przywróć swojej skórze młody wygląd!

Nieinwazyjny lifting twarzy. Przywróć swojej skórze młody wygląd!

Zabieg przy użyciu liftingujących nici wykonuje się na całym świecie średnio co 15 min. Co wpływa na jego tak ogromną popularność? Jest to zabieg, który przynosi doskonałe i długotrwałe efekty odmładzania twarzy, nie wymagając przy tym wykonania chirurgicznych cięć na skórze ani zakładania szwów.

Czym są nici liftingujące?

Istnieje wiele rodzajów nici liftingujących. Aby jednak nie utonąć w nadmiarze informacji, skupmy się na niciach Silhouette-Soft. Nici Silhouette-Soft to nic innego, jak bio-wchłanialne i dwukierunkowe nici ze stożkami, które pozwalają na przeprowadzenie bezpiecznej korekty zwiotczenia skóry oraz zredukowanie innych oznak starzenia się w okolicach twarzy lub ciała. Dzięki zabiegowi możliwe jest przywrócenie skórze jej pierwotnej objętości, a także odpowiednie rozmieszczenie tkanki tłuszczowej w okolicy jarzmowej.

Dla kogo przeznaczone są nici liftingujące?

Zabiegowi wszczepiania nici Silhouette-Soft mogą poddawać się kobiety i mężczyźni w różnym wieku, jednak najlepsze efekty przyniesie on tym osobom, u których widoczne są niewielkie oznaki starzenia się skóry – skóra powinna być w miarę elastyczna, a struktury kostne uwydatnione. Zabieg ten szczególnie polecany jest kobietom w wieku 30-40 lat, zaś dla starszych pań może on stanowić doskonałe uzupełnienie innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej np. wstrzykiwania kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej – polecają specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie.

Czy zabieg jest bolesny?

Nici Silhouette-Soft posiadają bardzo elastyczne stożki, które aplikuje się pod skórę przy pomocy bardzo cienkich igieł, dzięki czemu zabieg nie przynosi dużego dyskomfortu. Ponadto zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, by przebiegał on dla pacjenta bezboleśnie.

Przeciwwskazania do zabiegu

Nici Silhouette-Soft to jeden z niewielu takich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który nie posiada wyraźnych przeciwwskazań do wykonania. Nie powinny jednak poddawać się mu osoby, u których stwierdzone zostały skłonności do alergii lub niepożądane reakcje na biomateriały stosowane przy zabiegu.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Wszczepianie nici Silhouette-Soft to nieskomplikowany i bardzo szybki zabieg – całość trwa około 30 min, a po jego wykonaniu pacjent może natychmiast powrócić do swoich codziennych zajęć. Małe stożki nici zakotwiczają się głęboko w tkance i tworzą napięcie, dzięki czemu możliwe jest podniesienie zwiotczałej tkanki. Wokół obszaru skóry, gdzie zostały wszczepione nici, ma miejsce proces tworzenia się nowego kolagenu, który pozwala na dalsze uniesienie skóry oraz utrzymanie pożądanego napięcia w tkankach miękkich.

Kiedy pojawiają się pierwsze efekty?

Efekt przeprowadzonego zabiegu jest praktycznie natychmiastowy, a dodatkowo będzie się on pogłębiał przez następny rok w trakcie trwania procesu tworzenia się nowego kolagenu. Warto podkreślić, że Nici Silhouette-Soft są całkowicie bio-rozpuszczalne i wchłaniają się one w skórę przez około 1,5 roku.

Dzięki zabiegowi, przez okres 12-18 miesięcy, możemy cieszyć się widoczną redukcją oznak starzenia się skóry – pełnym wyglądem policzków, prawidłową objętością skóry w okolicy jarzmowej, uniesionymi brwiami czy liftingiem skóry na szyi.

Należy jednak pamiętać, by w pierwszych tygodniach po zabiegu unikać wykonywania masażu twarzy i innych zabiegów kosmetycznych, leczenia stomatologicznego czy intensywnej mimiki twarzy – ma to ogromny wpływ na prawidłowy sposób rozmieszczenia się wszczepionych pod skórę nici.

Przekonaj się sama na własnej skórze, jakie efekty można osiągnąć dzięki niciom liftingującym. Zapisz się na wizytę do Kliniki Melitus.

Sekcja reklamowa