Skip to main content

Masz opadające powieki ? Poznaj skuteczny zabieg blefaroplastyki, który odmieni Twoje spojrzenie

Masz opadające powieki ? Poznaj skuteczny zabieg blefaroplastyki, który odmieni Twoje spojrzenie

Świat, który nas otacza pełny jest różnych bodźców. Narządy zmysłów umożliwiają nam ich odbieranie, przekazują je do mózgu, umożliwiając podjęcie odpowiednich reakcji. Z pięciu narządów zmysłu, wzrok i słuch odgrywają najważniejszą rolę w naszym codziennym życiu.

Oczy

Są szczególnym narządem. Spełniają swoje funkcje zarówno w słabym, jak i bardzo intensywnym oświetleniu. Mogą odróżniać wiele kolorów i odcieni oraz widzieć przedmioty bliskie i dalekie. Niestety, nasze oczy również się starzeją, a skóra wokół nich z upływem czasu staje się mniej elastyczna. Włókna mięśnia dźwigacza ulegają rozejściu się, co może skutkować podwinięciem lub odwinięciem powieki dolnej czy opadnięciem powieki górnej. Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich powiek, możesz zdecydować się na blefaroplastkę – zabieg, który odmłodzi i odświeży spojrzenie.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Odpowiednio dobrany krem pod oczy to podstawa. Warto pamiętać o tym, żeby był dopasowany do naszej grupy wiekowej. W jego składzie powinna znajdować się:

  • Witamina A, która bierze udział w procesach widzenia oraz regeneracji skóry. Znajdziemy ją również w marchwi, brokułach, oliwie z oliwek, brzoskwiniach, świetnie wpływających na piękną skórę.
  • Witamina E, która zapobiega wysuszaniu skory, świetnie ją nawilża i pomaga w pozbyciu się ,,plam starczych” pojawiających się na dłoniach i twarzy. Należy pamiętać, że promienie słoneczne przyczyniają się do niszczenia tej witaminy, dlatego niezwykle istotna jest jej suplementacja w okresie letnim (zwłaszcza podczas opalania). Ponadto witamina E chroni skórę przed zanieczyszczeniami środowiska i ma dobroczynny wpływ na nasz organizm (zmniejsza ryzyko zachorowań na nowotwory i choroby układu krążenia). Znajdziemy ją nie tylko w kosmetykach, ale także w pełnym ziarnie, orzechach i dobrej margarynie.
  • Kofeina pomaga, gdy mamy problemy z obrzękami, zmniejsza opuchliznę i pobudza mikrokrążenie. Guarana wykazuje podobne działanie.

Pamiętaj o tym, żeby nawilżać swoją skórę od środka. Pij co najmniej 1,5 litra wody dziennie (latem i w trakcie wykonywania aktywności fizycznych, należy wypijać nawet 3 litry wody). Dlaczego ma ona tak duże znaczenie? Woda rozpuszcza szkodliwe substancje i pomaga je usunąć z naszego ciała, utrzymuje temperaturę na stałym poziomie oraz rozprowadza w organizmie wszystkie niezbędne substancje, w tym minerały.

  • Masaż świetnie pobudza ukrwienie i przepływ limfy. Nakładanie kremu w połączeniu z masażem sprawia, że składniki kremu oddziałują na skórę intensywniej. Przykładowy masaż: palcem środkowym wykonujemy ruchu okrężne wokół oczu, zaczynając od nasady nosa.
  • Sen to najlepszy kosmetyk – ma zbawczy wpływ na regenerację naszego ciała i umysłu. Wystarczająca ilość snu jest niezbędna do zachowania urody, sprawności i dobrego samopoczucia.

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swoich powiek, blefaroplastyka pomoże ci odzyskać pewność siebie. Jest to chirurgiczny zabieg, podczas którego można wykonać korektę nadmiaru wiotkiej skóry powiek górnych i dolnych. Rezultatem są gładkie i odmłodzone powieki.

Operacja i rekonwalescencja

Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po jej wykonaniu pacjent powraca do domu. Przez około 7 – 10 dni powieki mogą być zasinione i obrzęknięte. Przez kilka dni po zabiegu zaleca się prowadzenie oszczędnego trybu życia (unikanie wysiłku i nadmiernego wytężania wzroku). Końcowy efekt widoczny jest po ok. 4 tygodniach.

Wskazania do wykonania blefaroplastyki

  • ptoza (opadanie powieki), która może być wadą wrodzoną;
  • nadmiar wiotkiej skóry;
  • redukcja przepuklin tłuszczowych, które powodują tworzenie tzw. worków pod oczami oraz ciężkość powiek.

W Klinice Melitus wykonujemy zabieg blefaroplastyki. Zaprszamy wszystkich.

Sekcja reklamowa