Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Opadające powieki – nie ukrywaj ich pod makijażem. Usuń problem!

Opadające powieki – nie ukrywaj ich pod makijażem. Usuń problem!

Opadające powieki to problem, który najbardziej doskwiera kobietom po 40. roku życia. Z opadającymi powiekami mają jednak równie często do czynienia młode kobiety, u których to po prostu element naturalnej urody. Wiele pań decyduje się tuszować ,,defekt” opadających powiek przy pomocy wybranych technik makijażowych lub walczyć z problemem domowymi metodami. Prawda jest jednak taka, że najlepsze efekty przynosi w tym przypadku zabieg blefaroplastyki.

Blefaroplastyka a domowe metody walki z opadającymi powiekami

Odpowiednio wykonany makijaż na opadające powieki może nie tylko przynieść optyczny efekt odmłodzenia, lecz także pomóc wydobyć prawdziwą głębię spojrzenia. To bardzo przydatna technika, ale niestety działa tylko doraźnie, póki makijaż znajduje się na naszej twarzy. Równie niedoskonałym rozwiązaniem okazuje się stosowanie kremu na opadające powieki, który może delikatnie ujędrnić i napiąć skórę w tym rejonie, ale nie zapewni jej widocznego efektu liftingu i podniesienia powiek. Jeżeli zależy nam na tym, aby utrzymać efekt wypoczętego i młodego spojrzenia przez dłuższy czas, powinniśmy rozważyć przeprowadzenie profesjonalnego zabiegu blefaroplastyki, który pozwala cieszyć się uzyskanymi rezultatami przez kilka lub kilkanaście lat, a w niektórych przypadkach nawet na stałe. Zabieg ten w naszej klinice przeprowadzamy przy pomocy tradycyjnej metody chirurgicznej lub całkowicie nieinwazyjnego zabiegu Jett Plasma Medical z wykorzystaniem technologii ultradźwiękowej.

Sposób na opadające powieki – plastyka powiek ultradźwiękami

Wśród pacjentów naszej kliniki coraz większą popularnością cieszą się zabiegi z wykorzystaniem ultradźwięków, które pozwalają na korektę wybranych mankamentów urody w sposób całkowicie nieinwazyjny. Jednym z nich jest Jett Plasma Medical, który w naszej klinice wykorzystujemy właśnie m.in. do liftingu powiek. Zabieg ultradźwiękami charakteryzuje się prostą i krótką procedurą zabiegową, niepowodującą krwawienia i szeregu możliwych skutków ubocznych typowych dla tradycyjnej operacji chirurgicznej. W większości przypadków 70% efektów widać bezpośrednio po wykonaniu zabiegu, bez wywoływania stanów zapalnych i uszkodzenia wierzchniej warstwy naskórka. Obecnie to jeden z najszybszych sposobów na widoczną redukcję opadających powiek.

Jak zlikwidować opadające powieki? Kiedy tradycyjna blefaroplastyka?

Mówiąc, tradycyjna blefaroplastyka, mamy na myśli klasyczny zabieg chirurgiczny, podczas którego chirurg plastyk (w przypadku naszej kliniki dr n. med. Jarosław Zieliński) wycina nadmiar skóry, dokonuje korekty mięśnia okrężnego oka i usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej z tego rejonu. Blefaroplastyka, przeprowadzana tradycyjną metodą chirurgiczną, w porównaniu do plastyki powiek wykonywanej ultradźwiękami, jest zabiegiem nieco bardziej inwazyjnym i wymagającym dłuższego okresu rekonwalescencji. Z drugiej jednak strony jest w stanie przynieść bardziej widoczne efekty odmłodzenia i redukcji opadających powiek. Szczególnie poleca się ją osobom, u których problem opadania powiek jest tak duży, że utrudnia prawidłowe widzenie. Tradycyjna blefaroplastyka jest metodą, która pozwala uzyskać najtrwalsze rezultaty korekty powiek – efekt może utrzymać się przez kilkanaście lat, a nawet pozostać z nami na stałe.

Więcej informacji na temat zabiegu blefaroplastyki znajdziesz na stronie: https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/blefaroplastyka/

Sekcja reklamowa