Skip to main content

Osocze bogatopłytkowe – stymulator skóry, który wyznacza przełom w odmładzaniu

Osocze bogatopłytkowe – stymulator skóry, który wyznacza przełom w odmładzaniu

Osocze bogatopłytkowe jest jednym z najlepszych symulatorów skóry. To preparat pochodzący z krwi obwodowej pacjenta, dzięki czemu wykazuje 100% biozgodność i daje bardzo wysokie bezpieczeństwo. A ponieważ zawarte w osoczu bogatopłytkowym czynniki wzrostu inicjują szereg procesów regeneracyjnych, prowadzą do naturalnej odnowy tkanek, której konsekwencją jest naturalne odmłodzenie skóry. Naturalne, znaczy przełomowe.

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to preparat autologiczny, pozyskany z krwi obwodowej pacjenta. Aby był jak najbardziej wartościowy, a więc i najbardziej skuteczny, po pobraniu musi zostać odpowiednio przygotowany. W tym celu zostaje odwirowany, w efekcie czego czerwone krwinki oddzielają się od osocza, tworząc koncentrat bogatopłytkowy. Tak przygotowany materiał  zawiera wiele skoncentrowanych płytek krwi oraz leukocyty, z których w procesie terapeutycznym zostaną uwolnione czynniki wzrostu. Osocze bogatopłytkowe podaje się w określoną okolicę metodą mikronakłuć – mogą to być pojedyncze iniekcje lub klasyczna mezoterapia. To właśnie ze względu na tę metodę podania, osocze bogatopłytkowe zostało nazwane “wampirzym liftingiem”.

Co to jest stymulator tkankowy?

Stymulator tkankowy to taki preparat, który dzięki odpowiednim właściwościom inicjuje procesy naprawcze. Oprócz osocza bogatopłytkowego jest nim także atelokolagen Linerase – wyjaśniała dr Maria Noszczyk, dermatolog z naszej Kliniki. Właściwie nazywa się go stymulatorem kolagenu, ponieważ stymuluje kolagen, i to na dwa sposoby:

  • po pierwsze, pobudza proliferację nowych fibroblastów (komórek skóry odpowiedzialnych za tworzenie nowych włókien podporowych skóry – włókien kolagenu i elastyny),
  • po drugie, wspiera pracę obecnych już w skórze fibroblastów, aby wytwarzały więcej endogennego kolagenu.

W ten sposób atelokolagen Linerase daje skórze warunki do naturalnej odbudowy i regeneracji.

Dowiedz się więcej o stymulatorze skóry Linerase.

Podobnie dzieje się w przypadku podania osocza bogatopłytkowego. Po jego iniekcji, aktywowane płytki krwi i leukocyty zaczynają uwalniają czynniki wzrostu (będące białkami sygnalizującymi), a także fibrynę, fibronektynę i witronektynę. Działają one prawie tak samo, jak białka uwalniane z płytek krwi w trakcie gojenia się ran. Poszczególne czynniki wzrostu wpływają na:

  • namnażanie i różnicowanie komórek naskórka,
  • poprawę syntezy składników macierzy zewnątrzkomórkowej,
  • proces tworzenia naczyń krwionośnych (angiogenezę),
  • proliferację fibroblastów i produkcję nowego kolagenu,
  • pracę komórek macierzystych, co przekłada się na odmłodzenie populacji komórkowej w danym miejscu.

Dlaczego osocze bogatopłytkowe oznacza przełom w odmładzaniu?

Zastosowanie osocza bogatopłytkowe w medycynie estetycznej, czy raczej medycynie w ogóle (bo wykorzystuje się je również w ortopedii, stomatologii, ginekologii i kilku innych dziedzinach), jest przełomowe właśnie dlatego, że pozwala uzyskać znaczną poprawę skóry dzięki jej wewnętrznej stymulacji. Mezoterapię osoczem bogatopłytkowym nie bez przyczyny nazywa się wampirzym liftingiem. To metoda, która pozwala znacznie odmłodzić skórę, poprawić jej napięcie i gęstość, wygładzić zmarszczki, usunąć blizny, ujednolicić koloryt i to bez stosowania inwazyjnych technik, nacięć, wypełniaczy, ale za to z pomocą naturalnego surowca, stymulatora skóry, który jest skuteczny i całkowicie biokompatybilny. Pojawienie się osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej pozwoliło rozwiązać niektóre jej problemy – głównie nietolerancji i alergii. Z wampirzego liftingu mogą skorzystać prawie wszyscy, także osoby z atopią, pacjenci uczuleni na inne preparaty oraz ci, którzy preferują naturalne sposoby działania. Efekty osocza bogatopłytkowego są wysoce zadowalające, i co ważne, jest to zabieg bardzo bezpieczny. Wielu naukowców widzi w autologicznej surowicy, będącej stymulatorem tkankowym, ogromny potencjał teoretyczny. Zresztą medycyna regeneracyjna, o której tu mowa jest bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną nauki. Bardzo możliwe, że w niedługim czasie zakres jej stosowania zaskakująco się rozszerzy – przyznała dr Maria Noszczyk.

Zapraszamy na zabiegi z osoczem bogatopłytkowym do Kliniki Melitus. Jednocześnie przypominamy o promocji na zabieg Regeneris. Sprawdź szczegóły oferty: https://klinikamelitus.pl/promocja-na-zabieg-regeneris/

Sekcja reklamowa