Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Peeling – złuszczanie naskórka podstawą pielęgnacji

Peeling – złuszczanie naskórka podstawą pielęgnacji

Pielęgnacja skóry to ciężkie wyzwanie. Na nic się jednak zdadzą drogie zabiegi, maseczki i kremy, jeśli skóra będzie zniszczona w głębszych warstwach, dlatego złuszczanie naskórka to podstawa.

Peeling z drogerii

Możesz postawić na własne umiejętności – kupujesz peeling w drogerii, wieczorem w wolnej chwili nakładasz go na twarz i po kilku minutach masz gładką cerę. Zalety takiego rozwiązania? Sklepowy peeling jest tani (kosztuje jedynie kilka złotych) i szybki w wykonaniu, bo zajmuje nie więcej niż 5 minut. Wady? Zazwyczaj już po kilku dniach skóra wraca do poprzedniego stanu i czynność trzeba powtarzać. Najgorszym scenariuszem jest jednak peeling źle wykonany – możemy bardzo podrażnić naszą skórę i wręcz ją uszkodzić. Lepiej zdać się na wiedzę fachowców, którzy z szerokiej gamy zabiegów złuszczających wybiorą najlepszy dla ciebie.

Metody podstawowe i dobrze znane

Mikrodermabrazja w świecie dermatologii i medycyny estetycznej funkcjonuje już od wielu lat i jest bardzo ceniona przez kobiety, bo pozwala w krótkim czasie osiągnąć rewelacyjne efekty. Na czym polega? Są jej dwa najpopularniejsze rodzaje.Przestarzała  mikrodermabrazja korundowa polega niejako na „wypychaniu” na skórę mikrokryształków aluminium i ich późniejszym zasysaniu wraz ze złuszczonymi częściami naskórka. Zdecydowanie skuteczniejsza i nowsza metoda to mikrodermabrazja diamentowa- nie wykorzystuje siły podciśnienia, a jedynie samą głowicę. Złuszcza ona naskórek różnej grubości, efekt jest uzależniony zarówno od oczekiwań pacjenta, jak i wskazań specjalisty dermatologa lub doświadczonego kosmetologa  – nie należy zapominać, że to on bierze odpowiedzialność za bezpieczne wykonanie zabiegu. Peeling to kolejna ulubiona metoda kobiet na złuszczenie naskórka. Peeling migdałowy jest najlepszym rozwiązaniem, bo jest zabiegiem delikatnym – co z pewnością docenią osoby o skórze wrażliwej – a jednocześnie niezwykle skutecznym. Kwas migdałowy pozwala na dokładne oczyszczenie cery, a także pomaga w leczeniu trądziku. Jakie jeszcze ma właściwości?

Metody nowatorskie

Na rynku dermatologii i medycyny estetycznej dostępne są także zabiegi, którym  bardzo chętnie poddają się kobiety.Jednym z nich jest Salipeel, czyli złuszczanie i oczyszczanie naskórka przy pomocy kwasu salicylowego. Szczególnie polecany jest osobom borykającym się z trądzikiem, ale nie tylko – pomaga także usuwać przebarwienia i plamy oraz reguluje wydzielanie sebum. Z kolei zabieg TCA opiera się na zastosowaniu kwasu trójchlorooctowego. To kwas do zadań specjalnych, ponieważ używany jest do głębokiego złuszczania naskórka – pomaga np. spłycać blizny, redukować zmarszczki czy przebarwienia. Mniejszą siłę działania ma peeling Yellow Peel, którego głównym zadaniem jest walka z trądzikiem i jego pozostałościami, a także redukcja płytkich zmarszczek. Doskonale radzi sobie także z wiotkością skóry i przywraca jest elastyczność oraz młody wygląd.

Możliwości poprawy wyglądu skóry jest wiele. Na stronie internetowej warszawskiej Kliniki Melitus możesz sprawdzić, która jest najlepsza dla Ciebie.

Sekcja reklamowa