Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Pierwsze spotkanie z medycyną estetyczną

Pierwsze spotkanie z medycyną estetyczną

Do gabinetów medycyny estetycznej z roku na rok zgłasza się coraz więcej osób. Chętnych na skorzystanie z profesjonalnej pomocy jest wielu, ponieważ ceny zabiegów stają się coraz bardziej przystępne. Przystępna jest także sama medycyna estetyczna, która oprócz tego, że pomaga pozbyć się mankamentów skóry, pozwala również zachować jej młody wygląd na dłużej. Dlatego mogą z niej skorzystać w zasadzie wszyscy.

Czy to już czas na pierwszą wizytę w gabinecie medycyny estetycznej?

Najlepszy moment, aby umówić się do gabinetu medycyny estetycznej, to ten, kiedy pojawia się potrzeba specjalistycznej konsultacji. Nie ma żadnej górnej granicy wieku! Do Kliniki mogą zgłaszać się zarówno młodzi ludzie, chcący pokonać defekty swojej urody – rozjaśnić blizny potrądzikowe, skorygować odstające uszy, kobiety po 30-stce, które zauważyły pierwsze zmarszczki i inne drobne oznaki starzenia się skóry, młode matki, które po ciąży i porodzie nie akceptują w pełni swojego ciała, panie w okresie menopauzalnym, szukające rozwiązania na zmarszczki grawitacyjne, panowie walczący z ginekomastią czy nadmiernym łysieniem. Powodów do odwiedzenia kliniki jest mnóstwo, ale każdy z nich wynika z chęci zadbania o siebie, poprawy samooceny i samopoczucia. Dlatego nie jest ważne ile masz lat, ważne jest to, co sprawia, że szukasz pomocy.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to zwykle rozmowa i ocena skóry wykonana przez specjalistę dermatologii estetycznej. W trakcie takiego wywiadu najważniejsza jest szczerość. Warto dokładnie omówić stan swojego zdrowia, przynieść ze sobą aktualną dokumentację medyczną i, na ile to oczywiście możliwe, otwarcie omówić swój problem. Nie ma się czego bać! Gabinet medycyny estetycznej, to taki sam gabinet lekarski, jak każdy inny, w którym nie ma miejsca na krytykę, ocenianie. Najważniejsza jest niesiona pomoc – w naszej Klinice wyznajemy zasadę, że dobro pacjenta jest najwyższym celem, umożliwiającym utrzymywanie poziomu leczenia na najwyższym poziomie. Dlatego też na pierwszą wizytę u lekarza dermatologa najlepiej zabrać ze sobą wyniki badań, dobrze sprecyzowane oczekiwania i trochę odwagi.

Pamiętaj, aby przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej:

  • dokładnie przedstawić problem;
  • precyzyjnie omówić stan zdrowia, a, jeśli taka istnieje, przedstawić aktualną dokumentację medyczną;
  • sprecyzować oczekiwania;
  • być szczerym;
  • pytać o wszystkie wątpliwe kwestie.

Czego można się spodziewać po pierwszej wizycie w Klinice?

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to przede wszystkim rozmowa – lekarz poznaje problem pacjenta i jego oczekiwania, a pacjent w zamian otrzymuje opracowany plan leczenia. Po omówieniu dalszego postępowania i wyjaśnieniu na czym polega i jakie rezultaty może przynieść zalecana metoda terapeutyczna, zdarza się, że jeden z zaplanowanych zabiegów zostaje wykonany od razu, oczywiście, jeżeli pacjent będzie na to przygotowany i wyrazi zgodę – bo każda procedura zabiegowa nie może się obejść bez osobiście podpisanej zgody na rozpoczęcie leczenia.

Przebieg samego zabiegu to kwestia dość złożona, uzależniona od konkretnej metody terapeutycznej. Wśród nich znajdują się zarówno:

  • zabiegi lunchowe, które, jak wypełnianie zmarszczek botoksem, zajmują czasami dosłownie kilkanaście minut,
  • zabiegi weekendowe, które trwają dłużej, a skóra po nich potrzebuje chwili na regenerację,
  • zabiegi chirurgiczne jak liposukcja czy lipofiling, na które potrzeba nieco więcej czasu, zwłaszcza jeśli chodzi o okres pozabiegowy.

Wszystko zależy od danego przypadku, aczkolwiek trzeba pamiętać, że każda procedura wiąże się ze ściśle określonymi zaleceniami, które w trosce o powodzenie zabiegu warto przestrzegać.

Przed pierwszą wizytą w gabinecie medycyny estetycznej czasem pojawia się niepewność, strach, trema. To normalne, w końcu to nowe doświadczenie. Jednak stres i dyskomfort można znacznie osłabić, wiedząc, czego się spodziewać. Pamiętaj, w naszej Klinice pracują (nie)zwykli lekarze, dermatolodzy, endokrynolodzy, chirurdzy, którzy w swojej pracy zawodowej na co dzień przyjmują pacjentów – dla nich najważniejsze jest, aby Ci pomóc, od Ciebie zależy, czy im na to pozwolisz. A więc? Chcesz umówić się na wizytę? Zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa