Skip to main content

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Piękne usta to marzenie wielu z nas. Są jednak szczególnie pożądane przez panie, które uważają je za jeden z atrybutów kobiecości. Wraz z upływem lat wargi zaczynają tracić swoją objętość i nawilżenie, a ich kąciki nieestetycznie opadają. Z tymi niedoskonałościami skutecznie radzi sobie medycyna estetyczna, stosując kwas hialuronowy. Zabieg wypełnienia ust  jest łatwy, szybki i daje niesamowite efekty. Może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Kwas hialuronowy a korekta ust

Wypełniacz z kwasem hialuronowym podany w usta pozwala je skutecznie skorygować i wymodelować. Możemy uzyskać efekt powiększenia wąskiej lub słabo wykształconej wargi górnej lub dolnej. Kwas hialuronowy umożliwia także zaznaczenie konturu ust, poprawę ich koloru oraz nawilżenie i ujędrnienie.

Powiększenie i modelowanie ust – jak wygląda zabieg?

Ze względu na to, że usta są bardzo delikatne przed wykonaniem zabiegu podaje się znieczulenie w formie specjalnej maści lub znieczulenie przewodowe (tzw. dentystyczne). Następnie przy pomocy cienkiej igły wprowadza się w wargi kwas hialuronowy i delikatnie je modeluje. Preparat nadaje ustom objętości, daje efekt powiększenia oraz pozwala na wymodelowanie ich konturu. Ponadto przywraca im prawidłowy poziom nawilżenia. Zabieg trwa około 30 minut i pozwala uzyskać pożądany przez pacjenta kształt i wielkość ust. Dr n. med. Tomasz Pniewski oraz dr n. med. Urszula Kozłowska, dermatolodzy z Kliniki Melitus dodają, że kwas hialuronowy jest bardzo bezpiecznym wypełniaczem, ponieważ występuje naturalnie w organizmie każdego człowieka. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno dotykać ust, należy zachować ich czystość, a także ograniczyć nadmierną mimikę. Przez około 3 dni wargi mogą być delikatnie zaczerwienione i opuchnięte. Zabieg zawsze powinien być wykonany przez wykwalifikowanego lekarza, który precyzyjnie zaaplikuje wypełniacz oraz wymodeluje usta.

Efekty korekcji ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy daje efekt naturalnego powiększenia ust (tuż po zabiegu), który utrzymuje się od około 6 do 12 miesięcy.

Inne efekty zabiegu to:

 • wymodelowanie konturu ust,
 • przywrócenie symetryczności,
 • uniesienie kącików warg,
 • przywrócenie ustom koloru i młodzieńczego wyglądu,
 • zmniejszenie zmarszczek wokół ust,
 • przywrócenie ustom objętości i prawidłowego nawilżenia.

Wskazania do wykonania zabiegu

Zabieg korygowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego poleca się osobom, które mają wąskie lub słabo wykształcone wargi, a także chcącym odmłodzić swoje usta. Zabieg wykonuje się głównie ze względów estetycznych.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • stany zapalne i choroby skóry
 • choroby autoimmunologiczne
 • skłonność do powstawania blizn przyrosłych
 • uczulenie na lignokainę

Zabieg powiększenia i modelowania ust przy pomocy kwasu hialuronowego pozwala skorygować ich kontur, nawilżyć je, a także ujędrnić. Daje ogólny efekt odmłodzenia warg i okolic wokół nich. Zmysłowe i piękne usta możesz dziś mieć także Ty.

Więcej informacji na temat zabiegu powiększania i modelowania ust na stronie klinikamelitus.pl.

 

Sekcja reklamowa