Skip to main content

Powiększanie obwodu prącia. Co warto wiedzieć?

Powiększanie obwodu prącia. Co warto wiedzieć?

Zabieg powiększania prącia kwasem hialuronowym lub autologiczną tkanką tłuszczową pozwala w relatywnie naturalny i małoinwazyjny sposób poprawić obwód penisa nawet o 40%. To bezpieczna i bardzo skuteczna metoda, na jaką decyduje się coraz więcej mężczyzn.

Powiększanie obwodu prącia – dla kogo jest ten zabieg?

Z zabiegu powiększania prącia mogą skorzystać wszyscy mężczyźni, którym zależy na zwiększeniu objętości prącia w celu wzmocnienia własnego ego, usatysfakcjonowania partnerki oraz poprawy doznań seksualnych. Zabieg powiększania prącia pomaga rozwiązać problemy intymne, powstałe z różnych przyczyn, na przykład w konsekwencji upływu czasu. Problemy dotyczące zarówno samych panów, jak również ich partnerek, które nie odczuwają pełnej satysfakcji z powodu zmian wywołanych przez ciążę i poród. Poprawa objętości prącia oznacza lepszą stymulację ścianek pochwy, miejsca najbardziej unerwionego, będącego tzw. obszarem punktu G, którego stymulacja umożliwia doznanie orgazmu. Ale zastosowanie terapii z użyciem autologicznej tkanki tłuszczowej, osocza bogatopłytkowego i komórek macierzystych przynosi efekty dotyczące nie tylko rozmiaru prącia, ale również jego sprawności. Tego typu materiały zwykło się nazywać stymulatorami tkankowymi, ponieważ spełniają dwojaką funkcję:

  • korygują ubytki objętości,
  • działają biorewitalizująco.

Dzięki temu, że pobudzają procesy regeneracyjne, przyczyniają się do poprawy ukrwienia, wzmocnienia twardości prącia i usprawnienia erekcji. Zabieg powiększania obwodu prącia skutkuje wyraźnym podniesieniem jakości życia seksualnego.

Dowiedz się więcej o zabiegach urologicznych w Klinice Melitus.

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym czy autologiczną tkanką tłuszczową – najważniejsze różnice

Zabiegi powiększania prącia kwasem hialuronowym oraz powiększanie prącia autologiczną tkanką tłuszczową (lipotransferem) mają wiele wspólnego. Obie procedury uznaje się za małoinwazyjne i bardzo skuteczne. Zarówno kwas hialuronowy, jak i własna tkanka tłuszczowa to materiał o wysokich właściwościach modelujących, pozwalający dokładnie skorygować objętość tkankową, a przy tym w pewnym stopniu zadziałać regenerująco. I tu właśnie pojawia się jedna z różnic pomiędzy tymi dwoma fillerami. Chociaż oba materiały są pochodzenia naturalnego, to autologiczna tkanka tłuszczowa, pobierana bezpośrednio od pacjenta metodą liposukcji, jest jest w 100% biokompatybilna, a więc lepiej tolerowana przez organizm, nie wywołująca alergii, a co więcej, silnie biorewitalizująca. Zastrzyk nowej puli bardzo żywotnych komórek tłuszczowych oraz komórek macierzystych, które są w stanie przeistaczać się w komórki innego typu, prowadzą do zwiększania objętości i napięcia tkanek oraz poprawy unerwienia. Takiej regeneracji i odnowy nie jest w stanie zapewnić kwas hialuronowy, który choć dobrze koryguje ubytki objętości i przyczynia się do wzmocnienia włókien kolagenowych, nie stymuluje naturalnych procesów regeneracyjnych ani nie przyczynia się do wzmocnienia struktur tkankowych, tak jak autologiczna tkanka tłuszczowa. Własny tłuszcz to materiał, który dziś uznaje się w medycynie estetycznej za bezkonkurencyjny, właśnie ze względu na jego ogromny potencjał terapeutyczny.

Powiększanie penisa – informacje o zabiegu

Chirurgiczne powiększenie penisa metodą lipotransferu lub iniekcji kwasu hialuronowego, jako że jest ingerencją małoinwazyjną, może być wykonywane w trybie ambulatoryjnym (w znieczuleniu miejscowym). Zabieg, w zależności od obranej metody, trwa 1-2 godziny. Powiększanie prącia kwasem hialuronowym jest procedurą znacznie prostszą i mniej czasochłonną, ponieważ ogranicza się w zasadzie do iniekcji kwasu hialuronowego. Natomiast lipotransfer to zabieg, na który składają się dwie czynności:

  • liposukcja, podczas której zostaje pobrana od pacjenta tkanka tłuszczowa,
  • lipotransfer, czyli przeszczep pobranego i odpowiednio przygotowanego materiału.

Powiększanie penisa w Klinice Melitus to zabieg indywidualnie dostosowywany do potrzeb pacjentów. W zależności od ich problemu oraz oczekiwań zostaje dobrana najlepsza metoda terapeutyczna, która pozwala osiągnąć jak najbardziej zadowalające efekty. Plan leczenia może być ustalony już podczas pierwszej konsultacji. Kwalifikację do zabiegu oraz sam zabieg przeprowadza dr Michał Janiszewski – chirurg, specjalista urolog i lekarz medycyny estetycznej, który posiada duże doświadczenie w zabiegach urologii estetycznej, w tym także powiększania prącia kwasem hialuronowym i autologiczną tkanką tłuszczową.

Po przeprowadzonym zabiegu pacjent nie musi pozostawać w Klinice, może spokojnie wrócić do domu i większości codziennych obowiązków, aczkolwiek bardzo ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich:

  • prowadzenie oszczędzającego trybu życia przez tydzień po zabiegu,
  • wstrzemięźliwość seksualna przez 4 tygodnie po zabiegu.

Efekty powiększania prącia – czego można się spodziewać po tym zabiegu?

Kompleksowa procedura pozwala zwiększyć obwód penisa od 20% do 40% i wydłużyć go optycznie nawet o 10%. Terapia autologiczną tkanką tłuszczową i komórkami macierzystymi zapewnia nie tylko zwiększenie rozmiaru prącia, ale również poprawę jego ukrwienia i gęstości tkankowej, co przekłada się na wyższą jakość wzwodów. Efekty zabiegu powiększania prącia utrzymują się do około 1,5 roku do 2 lat w zależności od rodzaju i ilości podanego preparatu, indywidualnych cech anatomicznych pacjenta i co istotne, prowadzonego stylu życia.

Jeśli jesteś zainteresowany powiększaniem prącia kwasem hialuronowym bądź autologiczną tkanką tłuszczową, umów się na konsultacje w Klinice Melitus w Warszawie https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa