Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Pozbądź się zmarszczek dzięki wypełnianiu kwasem hialuronowym

Pozbądź się zmarszczek dzięki wypełnianiu kwasem hialuronowym

Czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry twarzy. Kanon piękna jest w dzisiejszych czasach bezlitosny, a dla niektórych gwiazd telewizji i internetu czas się jakby zatrzymał. Należy jednak zdać sobie sprawę, że to nie natura jest dla nich tak łaskawa, a często jest to zasługa dobrego chirurga plastycznego. Na szczęście  istnieją już mniej inwazyjne i bardziej przystępne metody odmładzania niż operacja plastyczna. Dowiedz się więcej na temat dobroczynnego działania kwasu hialuronowego i ciesz się zdrowym oraz młodym wyglądem dłużej niż przewidziała to matka natura.

Kwas hialuronowy – skuteczność i bezpieczeństwo

Warto zdać sobie sprawę, że kwas hialuronowy to substancja, która występuje naturalnie w organizmie ludzkim, co sprawia, że zabiegi z jego wykorzystaniem są w 100% biokompatybilne. Pomaga to uniknąć przykrych powikłań, a także okresu rekonwalescencji. Wypełnianie zmarszczek kwasem to tak zwany zabieg “lunchowy”, na który możemy wybrać  w przerwie w pracy. Cała procedura jest szybka i bezbolesna, co czyni ją niezwykle popularną. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego cieszy się nienaganną opinią nie tylko wśród pacjentów, lecz także lekarzy. Dr n. med. Tomasz Pniewski, dermatolog z warszawskiej Kliniki Melitus wspomina o rzeszy zadowolonych z efektów kobiet i mężczyzn. Nie ma się czemu dziwić –  walka z czasem nigdy wcześniej nie była tak wyrównana.

Na czym polega wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?

Podczas krótkiego, bo trwającego zaledwie 40 minut zabiegu, specjalista wprowadza pod skórę preparat w formie żelu za pomocą cieniutkiej igły. Przed całą procedurą nakładany jest krem znieczulający, aby zabieg odbył się całkowicie bez bólu. Efekty są natychmiastowe i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Wypełnianie zmarszczek kwasem należy powtarzać co kilkanaście miesięcy, ponieważ substancja ulega całkowitemu wchłonięciu. W renomowanej, warszawskiej Klinice Melitus ceny zabiegów zaczynają się od 1000 zł. Do zaleceń pozabiegowych zalicza się unikanie słońca i sauny przez okres 2 tygodnie.

Kto może poddać się zabiegowi?

Z wypełniania zmarszczek kwasem może skorzystać każdy, kto zauważył u siebie pierwsze oznaki starzenia, takie jak:

  • zmarszczki,
  • fałdy nosowo-wargowe,
  • bruzdy marionetki,
  • opadające kąciki ust.

Płeć nie ma tu znaczenia, ponieważ zabieg jest dedykowany zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Istnieją jednak przeciwwskazania, takie jak:

  • nadwrażliwość na składnik preparatu,
  • aktywna opryszczka lub trądzik,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • nowotwory,
  • ciąża i karmienie piersią.

Powikłania

Podczas terapii kwasem hialuronowym powikłania praktycznie nie występują. W miejscu iniekcji może się natomiast pojawić zaczerwienienie oraz lekki obrzęk, które jednak ustępują w dość krótkim czasie. Ból w miejscu nakłucia znika zwykle w przeciągu 72h. W bardzo rzadkich przypadkach może pojawić się natomiast obrzęk w postaci zgrubienia, który utrzymuje się zwyczajowo do kilku tygodni. Nie jest to jednak częsty przypadek.

Więcej informacji o wypełnianiu zmarszczek, a także innych zabiegach znajdziesz pod adresem: https://klinikamelitus.pl/zabiegi/wypelnianie-zmarszczek-kwas-hialuronowy-i-inne-wypelniacze-wchlanialne/

 

Sekcja reklamowa