Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Jak pozbyć się nadmiernych kilogramów?

Jak pozbyć się nadmiernych kilogramów?

Ile razy obiecywaliśmy sobie, że zaczniemy dietę? Ile razy wykupywaliśmy karnet na siłownię, żeby po kilku tygodniach zaprzestać chodzenia na nią? Od teraz jest lepszy sposób na walkę z nadmiernymi kilogramami. Na pomoc przychodzi Body Jet!

Pora na zmiany

Dbanie o zdrowie wymaga od nas samodyscypliny, wyrzeczeń oraz zmiany dotychczasowego stylu życia. Zwolnijmy na chwilę i zastanówmy się, co tak naprawdę chcemy osiągnąć, wyznaczając sobie konkretne cele. Pamiętaj o tym, by były one realne do spełnienia. Mierzmy siły na zamiary i bądźmy cierpliwi, oczekując na efekty. Wyzwanie, które podjęliśmy powinno być dobrze przemyślane. Co to oznacza? Jeżeli wcześniej unikaliśmy jakiejkolwiek formy aktywności fizycznej, nie decydujmy się od razu na zbyt intensywny wysiłek, ponieważ może to zaszkodzić organizmowi oraz zniechęcić nas do dalszego działania. Zdrowa, racjonalna dieta zakłada utratę 1 – 1,5 kilograma tygodniowo. Jeżeli chcesz schudnąć szybciej, należy skonsultować to z lekarzem. Zbyt szybkie chudnięcie to obciążenie dla serca i układu krążenia. Przemiana materii i układ odpornościowy również ulegają osłabieniu podczas intensywnej diety.

Czerpanie przyjemności z ruchu

Stale zwiększa się liczba ludzi chorobliwie otyłych. Dlatego niezwykle istotna jest sama świadomość tego problemu, po to, by odnaleźć w sobie siłę do podjęcia indywidualnego wyzwania – wyzwania z samym sobą. Warto poszukiwać nowych dróg, rozwiązań i być wytrwałym, a na pewno doczekamy się sukcesu. Pamiętaj o tym, że ruch ma być przyjemnością, chwilą zapomnienia od codzienności. Nie warto katować się modnymi aktualnie ćwiczeniami, które są dla nas męczące i wykonywane niezbyt chętnie. Poszukujmy najlepszej dla formy aktywności, która przyniesie nam radość. Poprośmy bliskich o wsparcie, a na pewno pomogą nam w chwilach kryzysu. Musimy wierzyć, że się nam uda, wtedy będziemy w stanie zmienić siebie.

Spalanie kalorii

Jedzenie i spalanie kalorii idą ze sobą w parze. To my decydujemy zarówno o jednym, jak i drugim. Wybieranie tego, co zjemy i ile zjemy czasami sprawia nam trudność. Dlatego przed rozpoczęciem diety warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże nam przygotować odpowiedni jadłospis. Zdrowe produkty żywnościowe, które są świetną bronią przeciwko zbędnym kilogramom to m.in: ananas, arbuz, awokado, banany, brokuły, grejpfrut, kapusta kiszona, kiwi, pomidory. W wielu produktach spożywczych znajdują się substancje przyśpieszające spalanie tłuszczu. Wśród najważniejszych z nich znajduje się:

  • Karnityna – wytwarzana jest przez nasz organizm w małych ilościach, stąd potrzeba dostarczania mu jej z zewnątrz. Substancja ta występuje głównie w mięsie.
  • Magnez, należy do tzw. spalaczy tłuszczu. Jest bardzo ważnym elementem mineralnym niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, który aktywuje również proces przemiany materii. Zawierają go orzechy, czarna herbata, kakao.
  • Jod – wiele osób cierpi na jego niedobór. Można tego uniknąć, włączając do swojego menu ryby morskie, mleko i owoce morza. Jod jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy, która wytwarza dwa hormony: trójjodotyroninę (T3) oraz czterojodotyroninę (T4), uczestniczące w procesie przemiany materii.

W utracie zbędnych kilogramów pomogą ci również profesjonalne zabiegi. Warto zwrócić szczególną uwagą na Body – Jet – małoinwazyjną metodę liposukcji, która jest z powodzeniem wykonywana w naszej klinice. To nowatorska technika, pozwalająca usunąć zbędną tkankę tłuszczową w obrębie całego ciała. Przy zabiegu wykorzystuje się metodę liposukcji strumieniem wodnym. Wykonuje się go w nieczuleniu miejscowym.

Efekty liposukcji Body Jet:

  • zmniejszenie obwodu wybranej partii ciała;
  • trwale usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pozbyć się nadmiernych kilogramów do Kliniki Melitus na zabieg urządzeniem Body Jet.

Sekcja reklamowa