Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Poznaj Body Jet – nowatorską i nieinwazyjną metodę usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej!

Poznaj Body Jet – nowatorską i nieinwazyjną metodę usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej!

Wydawałoby się, że liposukcja to zabieg, który został przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób walczących z dużą nadwagą lub otyłością. Rzeczywiście, tradycyjnej liposukcji metodą chirurgiczną mogą poddać się tylko te osoby, u których ilość tkanki tłuszczowej w organizmie wyraźnie przekracza dopuszczalną normę. Aczkolwiek współcześnie, w gabinetach medycyny estetycznej, możemy również spotkać się z mniej inwazyjnymi metodami liposukcji, które doskonale sprawdzą się u osób z niewielką nadwagą lub otyłością miejscową. Należy do nich m. in. nowatorski zabieg Body Jet, który pomógł już wielu ludziom w odzyskaniu właściwych proporcji sylwetki.

Czym różni się Body Jet od tradycyjnej liposukcji?

To, co odróżnia metodę Body Jet od tradycyjnej liposukcji to przede wszystkim dużo mniejsza inwazyjność zabiegu, co w praktyce oznacza brak konieczności wykonywania nacięć na skórze, zakładania szwów, kilkudniowej hospitalizacji czy długiego okresu rekonwalescencji. Jeden zabieg trwa około 2-4 godzin, jednak po jego wykonaniu pacjent może wrócić bezpośrednio do domu i nie będzie wymagał opieki osób trzecich – zaznacza dr n. med. Jarosław Zieliński, specjalista chirurgii plastycznej.
Zabieg Body Jet nie niesie za sobą tak dużego ryzyka powikłań pooperacyjnych czy skutków ubocznych, jak w przypadku metody chirurgicznej – obrzęk towarzyszący zabiegowi jest dużo mniejszy, dzięki czemu lekarz może działać precyzyjniej, a pacjent szybciej zobaczyć ostateczny efekt.
Zabieg nieinwazyjnej liposukcji jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny – całość odbywa się w nasiękowym znieczuleniu miejscowym, zaś po zabiegu pacjent może odczuwać wyłącznie niewielką tkliwość lub ból uciskowy w miejscu poddanym bezpośrednio liposukcji.

Dla kogo Body Jet?

Zabieg liposukcji Body Jet sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, które mają do czynienia z niewielkim nadmiarem miejscowej tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, bioder, ud, kolan, ramion czy talii.
Metodę Body Jet bardzo często wykorzystuje się również przy okazji implantacji komórek tłuszczowych do modelowania ciała – pobrany od pacjenta tłuszcz stanowi bowiem doskonały i naturalny materiał do powiększania niektórych części ciała np. piersi, pośladków, czy wypełniania ubytków i nierówności wynikających z niedoboru tkanki tłuszczowej np. wąskie łydki, zapadające się policzki.

Ile tłuszczu można pobrać podczas jednego zabiegu?

Podczas jednego zabiegu Body Jet ilość pobranego od pacjenta tłuszczu nie powinna przekraczać 1-3 litrów – taka ilość nie zaburza równowagi fizjologicznej organizmu ani naturalnie zachodzących w nim procesów.
Trzeba pamiętać też o tym, że liposukcja nie stanowi metody odchudzającej, lecz jedynie modelującą, dlatego najlepsze rezultaty przynosi u osób z prawidłową masą ciała.
Jeżeli zależy nam na widocznym efekcie wyszczuplenia, zabieg najprawdopodobniej trzeba będzie powtórzyć lub rozważyć wybór innej metody zaproponowanej przez specjalistę podczas konsultacji lekarskiej.

Efekty zabiegu Body Jet

Przeprowadzenie liposukcji w okolicach brzucha i bioder zazwyczaj przynosi efekt zmniejszenia się objętości ciała o 1-2 rozmiary bezpośrednio po zabiegu. Przy czym trzeba pamiętać, że ostateczny rezultat będzie widoczny dopiero po upływie 3-6 miesięcy, gdy proces usuwania uszkodzonych komórek tłuszczowych zostanie ustabilizowany. Najczęściej po tym czasie pacjenci widzą zmniejszenie się objętości ciała o kolejny rozmiar. Bardzo ważne jest to, że komórki tłuszczowe są trwale usuwane z organizmu – nie ma możliwości, aby ponownie wypełniły się tłuszczem, co oznacza, że uzyskany efekt zabiegu jest trwały.

Zapraszamy!

Sekcja reklamowa