Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Rodzaje nici liftingujących – kilka sposobów na lifting bez skalpela

Rodzaje nici liftingujących – kilka sposobów na lifting bez skalpela

Nici liftingujące w medycynie estetycznej wykorzystywane są z powodzeniem już od lat. Pozytywne efekty i wysokie bezpieczeństwo, jakie zapewniają zabiegi z ich wykonaniem przyczyniły się do produkcji nici nowej generacji. Dziś lifting nićmi PDO lub BARB nie jest zwykłym niwelowaniem zmarszczek. To prawdziwa biostymulacja skóry, pozwalająca odmłodzić ją nie tylko na powierzchni, ale również od środka!

Zalety nici liftingujących. Dlaczego warto wykonać lifting nićmi?

Obecnie medycyna estetyczna powoli zaczyna odchodzić od cięć chirurgicznych, a w ich miejsce oferuje pacjentom zabiegi mniej inwazyjne, mniej bolesne, pozwalające szybko wrócić do codziennych zajęć, a co najważniejsze, przynoszące niemal natychmiastowe i trwałe efekty. Jednym z takich zabiegów jest lifting nićmi, wykonywany także w naszej Klinice Melitus na Żoliborzu. Ten niechirurgiczny lifting twarzy to doskonała metoda odmładzania, którą można wykonywać przez cały rok, także przed urlopem, gdyż nie wymaga ochrony przeciwsłonecznej.

Różnego rodzaju nici liftingujące stosuje się w celu odmłodzenia skóry twarzy, szyi i dekoltu, a także wymodelowania i ujędrnienia innych partii ciała. Dzięki niciom można usunąć lwią brew, wygładzić zmarszczki na czole, naciągnąć “chomiczki”, poprawić wygląd szyi, jak również ujędrnić piersi, wymodelować zwiotczałe tkanki na brzuchu czy pośladkach oraz na przykład zregenerować skórę po liposukcji.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest:

  • praktycznie bezbolesny – na 30 minut przed iniekcją stosuje się znieczulenie miejscowe, by podnieść komfort pacjenta;
  • bardzo bezpieczny – dzięki zastosowaniu nici nowej generacji ogranicza się ryzyko zakażeń bakteryjnych, przerwania ciągłości tkanek podskórnych oraz wystąpienia powikłań wywołanych nietolerancją obcej dla skóry materii;
  • nieinwazyjny – specjalne mikronici umożliwiają wykonanie liftingu bez skalpela, a więc bez okresu rekonwalescencji, bez blizn, a nawet bez wyczucia wszczepionych pod skórę włókien;
  • skuteczny – nici liftingujące wstrzykuje się w określoną partię ciała, przez co oddziałują na konkretny problem. Ponadto nici obecnie stosowane oprócz tego, że działają na powierzchnię skóry, także stymulują ją od wewnątrz, dzięki czemu wzmacniają i utrwalają efekty zabiegu;
  • długotrwały – pierwsze efekty widać już po 2-3 tygodniach od ich założenia , kolejne ujawniają się wraz z postępem naturalnych procesów skóry i są wynikiem produkcji nowego kolagenu, fibroblastów oraz naczyń krwionośnych. Działanie nici trwa do momentu ich całkowitego rozpuszczenia, czyli przez około 2 lata.

Rodzaje nici liftingujących. Czym charakteryzują się nici nowej generacji?

Wraz z rosnącą popularnością liftingu twarzy, wzrasta również produkcja potrzebnych do niego materiałów. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nici różnego rodzaju, które różnią się materiałem, długością, strukturą i innymi właściwościami. Dobranie odpowiedniego rodzaju nici jest kluczowe dla uzyskania oczekiwanych rezultatów, bowiem nić nici nie jest równa.

Pionierem w liftingu nićmi jest gruziński chirurg plastyczny dr Salamanadze, który jako pierwszy zaproponował unoszenie tkanek podskórnych za pomocą specjalnych mikronici zakończonych haczykami. Implantacja takiego materiału tworzyła pod skórą rusztowanie, wywołujące proces oporowania, a więc właśnie podnoszenia tkanek. Pierwsze nici liftingujące były długie i niewchłanialne, zostawały w ciele na zawsze, a wraz z upływem czasu zaczynały prześwitywać.

Stosowane dziś nici nowej generacji są całkowicie biodegradowalne, co oznacza, że rozkładają się w skórze stopniowo w przeciągu dwóch lat. Ważną ich właściwością jest to, że poza działaniem liftingującym, stymulują biologicznie skórę, dzięki czemu przynoszą zaskakująco dobre rezultaty, utrzymujące się przez wiele miesięcy, właśnie wskutek pobudzenia produkcji kolagenu i fibroblastów oraz wzmożenia procesu angiogenezy (wytwarzania nowych naczyń krwionośnych).

Wśród nici liftingujących dostępne są:

Nici liftingujące APTOS, wyprodukowane z pochodnej kwasu mlekowego. Na powierzchni ich włókna występują mikroskopijne haczyki, tworzące ukośne krawędzie, dzięki którym nici mają możliwość przesuwania się wyłącznie w jedną stronę. Daje to gwarancję precyzji wykonania zabiegu i zmniejsza ryzyko niepożądanego przemieszczenia. Nici liftingujące APTOS implantuje się nieco głębiej w skórze i tkance podskórnej, dzięki czemu skutecznie liftingują skórę brzucha, piersi, ud i ramion, a także policzków i żuchwy.

Nici liftingujące PDO, wykonane są z polidioksanonu, od czego notabene pochodzi ich nazwa. Wśród nich występują nici o różnej budowie i funkcjach: nici MONO, będące pojedynczym włóknem dedykowane są zabiegom usuwania drobnych zmarszczek mimicznych, natomiast nici First Lift to splot kilku włókien przynoszący mocniejszy efekt, a więc zalecany do redukcji głębszych zmarszczek. Dostępne są ponadto tzw. springi, czyli splot gęsto skręconych cienkich włókien, które po założeniu , rozprostowują się, wypychając tkanki. Nici spiralne przynoszą efekt porównywalny do wypełniaczy. Są szczególnie efektywne przy wypełnianiu fałd nosowo-wargowych oraz na przykład fałd marionetki.

Nici BARB to najnowsze nici liftingujące, które charakteryzują się występowaniem licznych haczyków mocowanych na całej powierzchni włókna, przez co skądinąd określa się je jako wielowymiarowe (3D, 4D). Gęsto ulokowane haczyki otwierają się dopiero po wprowadzeniu w skórę , tworząc tym samym mocne rusztowanie dla opadających tkanek.
First Lift BARB 4D to zatem doskonały sposób na lifting całej twarzy.

Więcej informacji na temat nici liftingujących znajdziesz na stronie internetowej naszej Kliniki Melitus https://klinikamelitus.pl/dermatochirurgia/nici-pojedrniajace-i-liftingujace/

Sekcja reklamowa