Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Sprawdzony metody na łysienie. Ciesz się pięknymi włosami

Sprawdzony metody na łysienie. Ciesz się pięknymi włosami

1/4 Polek ma włosy cienkie, 65 proc. – łamliwe z tendencją do wypadania. Jednocześnie połowa rodaczek deklaruje w badaniach, że super wygląd gwarantują przede wszystkim piękne włosy. Jak je osiągnąć?

Kuracja odżywcza dla włosów. Stop łysniu

Nie wystarczy farbować. Koloryzacja może wręcz pogorszyć sytuację. Włosy po farbie z początku pięknie się prezentują, ale brak odpowiedniej pielęgnacji spowoduje, że zaczną się łamać, będą suche i matowe. Podcięcie końcówek to dobra rada dla włosów zniszczonych na końcach, gdy zaczynają się już kruszyć warto wybrać się na intensywną kurację odżywczą w salonie albo przygotować ją w domu.
W salonie stosuje się ampułki lub skoncentrowane w strzykawkach „dozy” z łatwiej przyswajanymi przez włosy substancjami odżywczymi. Składniki te będą jeszcze lepiej wnikać w głąb sztywnej struktury włosa dzięki ociepleniu, w salonie pod lampą nagrzewającą a w domu pod folią śniadaniową i turbanem z ciepłego ręcznika. W domu, pod taki okład można zastosować maskę lub gęstą odżywkę. Słusznie do łask powróciły preparaty z keratyną, czyli głównym białkiem strukturalnym włosa. Wciąż są modne lipidy, działające jak ceramidy zlepiające włókna włosów w elastyczne i oporne na uszkodzenia zwoje.

Ochrona włosów

Proteiny (np.keratyna) i aminokwasy w kosmetykach świetnie służą włosom cienkim, a lipidy poprawiają kondycję suchych i kruszących się. Kuracje takimi składnikami, a także z antyutleniaczami i ochroną przed UV powodują, że fryzura dłużej utrzymuje farbę czyli kolor. Przed kuracjami wzmacniającymi i pogrubiającymi włosy dobrze jest zastosować tzw. szampon „oczyszczający”, który usuwa różne osady z powierzchni włosów i ułatwia wchłanianie składników odżywczych. Taki szampon może też pomóc gdy włosy od nadmiaru różnych odżywek stają się zbyt miałkie i wiszą bez struktury, zupełnie pozbawione życia. Produkty tzw. wolumetryczne nie pogrubiają włosów, ale wykorzystując zjawiska elektrostatyczne, odbijają je od głowy i unoszą przez co optycznie jest ich więcej. Włosom suchym służą też różne olejki i odżywki w produktach nie wymagających zmywania. Kosmetyki pozostawiane na włosach mogą też nabłyszczać, rozświetlać lub chronić, np. przed słońcem. O ochronie przed UV warto pamiętać bo tzw.„sezonowe wypadanie włosów” jesienią może być spowodowane stanem zapalnym wywołanym nadmiarem promieni UV w okresie lata.

Leczenie łysienia

Włosy w ciągu życia przechodzą paroletnie cykle wzrostu, które zakłóca wiele czynników: choroby, stosowane leki, dieta i stresy. Przerwanie cyklu wzrostu przez tego rodzaju czynniki powoduje przyspieszone wypadanie włosów. Na jego miejscu wyrastają nowe, ale z wiekiem niestety coraz cieńsze i słabsze. Zwykłe odżywki działające na sama łodygę włosa stają się wtedy nie wystarczające. Pomocne są natomiast tzw. „wcierki”, czyli różne kosmeceutyki lub leki do wcierania w skórę głowy, pozwalające przemycić do cebulek składniki wydłużające cykl wzrostu włosa, poprawiające ukrwienie lub uzupełniające niedobory np. estrogenów. Działanie wszystkich wcieranych kosmetyków ułatwiają masaże dziurkującymi skórę mezorollerami, co jest także polecane w pielęgnacji domowej. Najnowsze kosmeceutyki działają ochronnie na komórki macierzyste i wydłużają życie cebulki włosowej. Doskonały wpływ na wzrost włosów i komórki macierzyste mają stosowane leczniczo i profilaktycznie lekarskie mezoterapie osoczem bogato płytkowym. Bywa, że zadowoleni z efektów osocza są także mężczyźni z najtrudniejszą w leczeniu łysiną uwarunkowaną genetycznie. Modne i niedrogie stają się też kuracje wysokoenergetycznymi ledami, które stymulują podziały komórek w mieszkach włosowych. Pojawiły się też doniesienia, że być może dzięki tym lampom opracuje się kuracje zapobiegające siwiźnie.

Sekcja reklamowa