Termolifting frakcyjny – nieinwazyjny sposób na przywrócenie młodego wyglądu twarzy!
Głębokie zmarszczki, nieestetyczne kurze łapki, opadająca i pozbawiona jędrności skóra – to efekty procesu starzenia się skóry, które u kobiet szczególnie widoczne stają się w okolicy 40. roku życia. Oczywiście, starzenie się jest całkiem naturalnym zjawiskiem, jednak nie zmienia to faktu, że dla większości pań pojawiające się zmarszczki i wiotkość skóry stanowią przykry efekt upływającego czasu. Prawda jest jednak taka, że z efektami procesu starzenia się skóry możemy skutecznie walczyć, a pomóc w tym mogą nam nie tylko specjalistyczne kremy, lecz także nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z takich zabiegów jest termolifting frakcyjny – czyli bezinwazyjny lifting twarzy przeprowadzany przy pomocy urządzenia emitującego fale radiowe. Podpowiadamy, na czym polega ten zabieg i dlaczego warto się na niego zdecydować!
Jakie efekty przynosi termolifting?
Termolifting jest stosowaną w zakresie medycyny estetycznej metodą pojędrniania i zagęszczania skóry. Metoda ta jest w stanie przynieść widoczną poprawę wyglądu oraz efekt odmłodzenia twarzy i ciała. Przy pomocy urządzenia emitującego fale radiowe możemy skutecznie ujędrnić i zagęścić skórę twarzy, a także niektóre okolice ciała np. ramion, brzucha czy ud. Ostateczny efekt przeprowadzonego zabiegu może być inny u każdego pacjenta, jednak warto podkreślić, że uzyskane rezultaty mogą utrzymać się na skórze od 1 roku do nawet 3 lat.
Jak przebiega zabieg termoliftingu?
- Urządzenie stosowane przy termoliftingu frakcyjnym emituje kontrolowane ciepło, którego źródłem są fale radiowe. Ciepło to silnie stymuluje przebudowę włókien podporowych skóry, dzięki czemu możliwa jest jej szybka regeneracja.
- Zabieg termoliftingu charakteryzuje się bardzo dużą precyzyjnością działania – urządzenie wyzwala impuls wewnątrz skóry, a nie przez powłoki skórne.
- W metodzie termoliftingu wykorzystuje się mikronakłucia i fale radiowe, które powodują, że skóra jest jednocześnie podgrzewana i nakłuwana aktywnymi składnikami odżywczymi (tak jak w przypadku mezoterapii igłowej).
- Cały zabieg może trwać od 30 minut do 2 godzin – wszystko zależy od tego, jaka okolica zostaje poddana działaniu fal radiowych.
- Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie obrzęknięcia i zaczerwienienia skóry, jednak dolegliwości te powinny ustąpić samoistnie po około 2-3 dniach.
- Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (przy pomocy specjalnej maści znieczulającej), by zminimalizować odczuwany przez pacjenta dyskomfort.
Bardzo ważna jest konsultacja lekarska
Istotną częścią termoliftingu frakcyjnego jest przeprowadzona wcześniej konsultacja lekarska, podczas której należy powiadomić lekarza o wszystkich stosowanych do tej pory metodach leczenia skóry np. peelingi, zabiegi laserowe, a także mających miejsce chorobach skóry – zaznacza dr Grzegorz Kołodziejski – dermatolog. Ma to bardzo duże znaczenie nie tylko dla efektywności zabiegu, lecz także bezpieczeństwa w zakresie przeprowadzonego termoliftingu frakcyjnego. W trakcie konsultacji lekarz powiadomi nas o wszelkich przeciwwskazaniach do wykonania zabiegu, zaś w przypadku ich stwierdzenia zaproponuje alternatywną metodę leczenia.