Skip to main content

Usuwanie zmian skórnych przy użyciu lasera gwarancją trwałego pozbycia się niechcianych wykwitów skóry!

Usuwanie zmian skórnych przy użyciu lasera gwarancją trwałego pozbycia się niechcianych wykwitów skóry!

Nieestetycznie wyglądające brodawki, ciemne plamki, znamiona i blizny, o których wolelibyśmy zapomnieć, stale przypominają nam o niedoskonałościach naszej skóry. Zarówno łagodne, jak i złośliwe guzy mają swe korzenie w określonych warstwach skóry. Brodawki wirusowe, czyli tzw. kurzajki, brodawki łojotokowe różnią się kształtami i wielkością, przy czym mogą pojawiać się dosłownie wszędzie. Powiedz STOP włókniakom i znamionom na swoim ciele. Już teraz skorzystaj z zabiegu laserowego usuwania zmian powstałych na skórze.

O zabiegu laserowego usuwania zmian skórnych

Wiązka światła laserowego jest wykorzystywana w medycynie estetycznej przy usuwaniu takich zmian skórnych, jak brodawki, zmiany barwnikowe, większe blizny i znamiona. Dobra wiadomość jest taka, że zabieg nie jest bolesny, a po jego wykonaniu na skórze widnieje jedynie mała, ledwie zauważalna blizna dr n.med. Kozłowska Urszula, dermatolog z Lecznicy Melitus w Warszawie przekonuje, że ryzyko ewentualnego uszkodzenia przylegających tkanek jest minimalne, o ile długość fali i czas poddawania skóry działaniu lasera zostaną odpowiednio dobrane. Laserowe zwalczanie zmian skórnych nie boli, choć pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort. Po zabiegu rana goi się stosunkowo szybko. Na ogół nie dochodzi do powikłań. Więcej informacji na temat zabiegu można znaleźć na stronie internetowej: https://klinikamelitus.pl/dermatologia-lecznicza/laserowe-usuwanie-zmian-skornych/

Etapy laserowego usuwania zmian skórnych

Proces usuwania powstałych na skórze zmian przebiega w dwóch etapach. W pierwszej fazie pacjent jest znieczulany miejscowo: śródskórnie lub podskórnie. Jest to mało przyjemne ze względu na tendencyjne pojawianie się zmian chorobowych w miejscach silnie unerwionych, a mogą to być ręce, stopy lub miejsca intymne. Następnie można przystąpić do drugiej fazy. Jeśli zabieg dotyczy brodawek płaskich lub naczyniaków rubinowych – niewielkich zmian bardzo powierzchniowych, to pacjenci zamiast bólu odczuwają ciepło i lekkie pieczenie skóry. Druga faza polega na bezkrwawym odparowaniu uwodnionej tkanki chorobowej za pomocą wiązki światła lasera. Oferowane przez specjalistów dermatologii warszawskiej Lecznicy Melitus urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby w zależności od głębokości i wielkości zmiany skórnej, mogło pracować przy użyciu jednego z trzech trybów pracy. Następnego dnia po prawidłowo wykonanym zabiegu w miejscu poddawanym leczeniu na powierzchni skóry, powinien pojawić się brązowy strupek.

Jak postępować po laserowym usuwaniu zmian skórnych?

Drobne rany powstałe po zabiegu można swobodnie przemywać wodą z mydłem. Wskazane jest też, by w ramach domowej pielęgnacji gojącą się ranę okładać środkiem dezynfekującym. Gdy rana zajmuje większą powierzchnię, dobrą praktyką będzie założenie plastra z przepuszczającym powietrze opatrunkiem. Przy dostępie tlenu rana zagoi się szybciej. W razie pojawienia się potrzeby ukrycia powierzchownych strupków pod warstwą makijażu – nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. W zależności od wielkości rany goją się w przedziale czasowym od kilku dni do 3-4 tygodni. Po tym okresie nie powinno się naświetlać skóry promieniami ultrafioletowymi, gdyż tworzący się na nowo naskórek w miejscu poddanym zabiegowi może ulec przebarwieniu.

Kto nie powinien poddawać się zabiegowi?

Specjaliści odradzają zabieg osobom posiadającym rozrusznik serca oraz tym, które walczą z aktywną opryszczką lub głębokim złuszczaniem. Jeśli w okresie do czterech tygodni przed właściwym zabiegiem był stosowany inny laser to pacjenci poddani jego działaniu powinni unikać laseroterapii. Cztery tygodnie przed przystąpieniem do zabiegu zabronione jest opalanie się na słońcu oraz korzystanie z solarium. Dzięki laserowemu usuwaniu zmian skórnych odzyskamy pewność siebie i komfort psychiczny. Nie czekaj i już dziś zapisz się na zabieg laserowego usuwania zmian skórnych.

Sekcja reklamowa