Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

„Wampirzy lifting” i osocze bogatopłytkowe – co to?

„Wampirzy lifting” i osocze bogatopłytkowe – co to?

Osocze bogatopłytkowe, czyli “wampirzy” sposób na odmłodzenie twarzy!

Zmarszczki na twarzy oraz utrata elastyczności i jędrności skóry – to efekty nieuchronnego procesu starzenia się skóry, z którymi ciężko jest się pogodzić przede wszystkim kobietom. Trzeba jednak uświadomić sobie to, że nie zatrzymamy uciekającego czasu, a problem zmarszczek i wiotczenia skóry będzie pogłębiał się z roku na rok. Dlatego warto starać się nieco złagodzić skutki jego działania przy pomocy wybranych technik odmładzających. Krem przeciwzmarszczkowy to często mało skuteczny i niewystarczający środek do walki z czasem – zdecydowanie lepiej radzą sobie z nimi nowoczesne zabiegi z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. Jednym z nich jest zabieg PRP, często nazywany wampirzym  liftingiem  twarzy.

Dlaczego wampirzy lifting twarzy?

Tak naprawdę to po prostu  mezoterapia osoczem bogato płytkowym.Do przeprowadzenia tego zabiegu wykorzystuje się pozyskaną wcześniej od pacjenta krew. Choć brzmi to nieco przerażająco, to prawda jest taka, że we własnym osoczu krwi znajdują się wszystkie naturalne oraz niezbędne składniki do regeneracji i poprawy wyglądu skóry. Co więcej, jest to zabieg, który odznacza się nie tylko dużą skutecznością w leczeniu i odmładzaniu skóry twarzy, ale też zapewnia pacjentce bezpieczeństwo – nie istnieje bowiem ryzyko, że organizm odrzuci swoją krew. To też doskonała propozycja dla osób, których skóra wykazuje nadwrażliwość na działanie różnych czynników zewnętrznych – osocze bogatopłytkowe, pozyskane z własnego organizmu, nie wywoła podrażnień ani reakcji alergicznych.

Lepsze osocze niż zabieg laserowy?

Ze względu na to, że osocze bogatopłytkowe pozyskiwane jest prosto z krwi pacjenta, PRP uznawany jest za jeden z najbardziej naturalnych i bezpiecznych zabiegów pod warunkiem, że jest wykonywany przez doświadczonych lekarzy – rekomendują dermatolodzy z Kliniki Melitus w Warszawie. Zabiegi laserowe cieszą się równie dużą popularnością oraz skutecznością w działaniu. Czy można rzeczywiście stwierdzić który zabieg jest lepszy? Doświadczony specjalista dermatologii estetycznej  nie może jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie. Na pewno te zabiegi mogą się doskonale uzupełniać.Zabieg osoczem można stosować po mocnych zabiegach laserowych lub peelingach w celu przyspieszenia gojenia i uzyskania optymalnej stymulacji odnowy komórkowej. Na wampirzy lifting nie powinny jednak decydować się osoby, które zmagają się z chorobami autoimmunologicznymi, zaburzeniami krzepliwości krwi, a także nietolerancją iniekcji.

Jak wygląda zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego?

Wbrew pozorom, zabieg z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego jest krótki  – całość trwa około 30 minut
Na początku pobiera się od pacjenta właściwą ilość krwi, a następnie poddaje się ją odwirowaniu w specjalnej aparaturze.
W kilka minut powstaje “ekstrakt” bogatopłytkowy, który w takiej formie może zostać wykorzystany do zabiegu mezoterapii – nie tylko skóry twarzy i ciała, ale też głowy, redukując w ten sposób problem nadmiernego wypadania włosów.
Zabieg PRP wykonuje się w znieczuleniu   przy pomocy specjalnej maści, tak, by w jak największym stopniu zminimalizować ból  odczuwany przez  pacjenta.
Efekt zabiegu może utrzymać się na skórze  długo, dlatego  tą  bardzo silną kurację powtarza się nie wcześniej niż po pół roku.

Efekty zabiegu PRP

Efekty przeprowadzonego zabiegu z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego są uzależnione przede wszystkim od wieku oraz jędrności skóry pacjenta. Jeżeli naskórek jest mało elastyczny i pokryty głębokimi zmarszczkami, może okazać się, że do osiągnięcia pożądanych efektów, będzie wymagane jego powtórzenie. Aczkolwiek, w większości przypadków, pacjentki zauważają znaczną poprawę wyglądu swojej skóry już po pierwszym ostrzykiwaniu twarzy własną krwią. Po zabiegu skóra jest zdecydowanie bardziej elastyczna i napięta, a zmarszczki wygładzone.

Sekcja reklamowa