Skip to main content

Wampirzy lifting twarzy – czy to bezpieczny zabieg? Zobacz, na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym!

Wampirzy lifting twarzy – czy to bezpieczny zabieg? Zobacz, na czym polega mezoterapia osoczem bogatopłytkowym!

Wampirzy lifting twarzy to nowoczesna i coraz bardziej popularna metoda odmładzania twarzy. Na początku odważyły się z niej skorzystać gwiazdy światowego formatu, zaś dziś coraz chętniej decydują się na nią również inne kobiety odwiedzające gabinety medycyny estetycznej.

Zabieg PRP – naturalne odmładzanie twarzy

Wampirzy lifting twarzy to nazwa, która tylko strasznie brzmi – w praktyce okazuje się, że nasze własne osocze bogatopłytkowe posiada same korzystne właściwości. Dzięki naturalnym właściwościom regeneracyjnym naszego organizmu, w wyniku zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zachodzi proces odnowy komórek skóry, co w efekcie czyni naszą twarz gładszą, bardziej elastyczną i wyraźnie odmłodzoną. Naturalnie pozyskany materiał do mezoterapii, zmniejsza ryzyko pojawienia się jakichkolwiek reakcji alergicznych, dzięki czemu terapię PRP uznaje się za jeden z bezpieczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej – przyznają specjaliści z Kliniki Melitus w Warszawie.

Dla kogo wampirzy lifting twarzy?

  • Zabieg przy użyciu własnego osocza bogatopłytkowego to metoda szczególnie polecana osobom, które pragną poprawić kondycję swojej skóry w bezpieczny i skuteczny sposób, a przy tym uzyskać jak najbardziej naturalne efekty odmłodzenia.
  • Z zabiegu PRP mogą korzystać nawet osoby, które na co dzień zmagają się z problemami cery wrażliwej – ryzyko wystąpienia niepożądanych reakcji alergicznych i podrażnień jest bowiem minimalne.
  • Wampirzy lifting twarzy jest też bardzo często wykorzystywany jako uzupełnienie przeprowadzonych zabiegów laserowych – poza właściwościami odmładzającymi, nasza własna krew wykazuje również działanie przyspieszające proces gojenia się ran oraz regeneracji skóry.
  • Zabieg z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego nie sprawdzi się jednak u osób, które cierpią na choroby o podłożu autoimmunologicznym, zaburzenia krzepliwości krwi czy nietolerancję iniekcji.

Jaka jest procedura zabiegu PRP?

  • Przed wykonaniem zabiegu PRP wymagana jest konsultacja u specjalisty, który oceni,  czy w naszym przypadku istnieje możliwość przeprowadzenia mezoterapii osoczem bogatopłytkowym.
  • Jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań, od pacjenta pobiera się odpowiednią ilość krwi, a następnie pobrany materiał poddaje odwirowaniu w specjalnej aparaturze.
  • Po około 5 minutach koncentrat bogatopłytkowy można już wykorzystać do ostrzykiwania wybranych partii twarzy lub ciała.
  • Całość trwa bardzo krótko, bo około 20 minut, po czym pacjent może praktycznie natychmiast powrócić do normalnej aktywności życiowej.
  • Zabieg wykonywany jest przy użyciu znieczulenia miejscowego, by zapewnić pacjentowi odpowiedni komfort.

Efekty wampirzego liftingu twarzy

Zabieg z wykorzystaniem własnego osocza bogatopłytkowego przynosi bardzo widoczne efekty liftingu skóry – zostaje jej przywrócona właściwa objętość, ujędrnienie i koloryt, zaś zmarszczki stają się widocznie wygładzone. Ostateczny efekt pojawia się po około miesiącu od wykonania zabiegu i może utrzymać się na twarzy nawet przez cały rok. W celu uzyskania rezultatów specjaliści zalecają, by zabieg powtórzyć około 2-3 razy.

Wejdź na stronę Kliniki Melitus i dowiedz się więcej na temat wampirzego liftingu.

Sekcja reklamowa