Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Twoje włosy wypadają, są osłabione i matowe? Poznaj zalety mezoterapii

Twoje włosy wypadają, są osłabione i matowe? Poznaj zalety mezoterapii

Włosy są kobiecą chlubą, dlatego chciałybyśmy, by były one gęste, zdrowe i lśniące. Nie zawsze jednak jesteśmy zadowolone z tego, jak wyglądają. W takim wypadku z pomocą przyjdzie nam mezoterapia skóry głowy – zabieg cieszący się dużą popularnością wśród pacjentów Kliniki Melitus w Warszawie.

Z czego składają się włosy?

Ich podstawowy składnik stanowi keratyna, która wytwarzana jest w naskórku. Zbudowana jest ona m.in. ze związków siarki i azotu. Keratyna chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Część włosa, która tkwi w mieszku to korzeń włosa. Dolny odcinek korzenia odpowiada opuszce (cebulce włosa), w obrębie której znajduje się macierz włosa. Jest to najbardziej aktywna część, gdzie następuje wzrost włosa. Za ich kolor odpowiada ilość zawartego w nich pigmentu. Już przy urodzeniu mieszki włosowe znajdują się w skórze, jednak nie wszystkie są czynne (niektóre stają się czynne w późniejszym okresie życia pod wpływem działania pewnych hormonów). Włos traci zdolność wzrostu, kiedy podstawa mieszka włosowego zostaje uszkodzona.

Pielęgnacja włosów

Ogólne zasady pielęgnacji:

 • do pielęgnacji włosów należy używać tylko dobrych, sprawdzonych kosmetyków. Szampon powinien być dobierany zgodnie z rodzajem naszych włosów. Polecane są te niealkaiczne, ze względu na to, że nie niszczą kwaśnego płaszcza ochronnego skóry.
 • szczotka i grzebień powinny być dobrej jakości. Ostre zęby grzebienia i szczeciny szczotki mogą uszkadzać nasze włosy. Warto pamiętać o tym, aby przedmioty te utrzymywać w czystości i tylko do własnego użytku.
 • włosy należy delikatnie czesać i unikać wszelkich zabiegów, które mogą przyczynić się do ich łamania.

Zasady pielęgnacji włosów suchych:

 • mycie powinno być delikatne (chodzi tutaj zarówno o dobór odpowiednich preparatów, jak i sam zabieg mycia);
  należy w szczególności chronić włosy przed słońcem i wiatrem;
 • aby unikać uszkodzenia włosów, należy używać rzadkiego grzebienia;
 • włosy suche i zniszczone lubią intensywną pielęgnację (raz w miesiącu możesz wcierać we włosy oliwę migdałową lub zwykłą oliwę z oliwek, następnie zawinąć głowę ciepłym ręcznikiem i pozostawić na pół godziny, po czym zmyć);
 • ten rodzaj włosów wymaga specjalnej troski, dlatego nie przesadzajmy ze stylizacją. Najlepiej będzie również ograniczyć stosowanie suszarek, prostownic i lokówek (jeżeli nie potrafisz się bez nich obyć, pamiętaj o zastosowaniu produktów termoaktywnych).

Zasady pielęgnacji włosów tłustych:

 • należy myć je często – w razie potrzeby nawet codziennie, przy pomocy łagodnego szamponu;
  używaj małej ilości szamponu;
 • kosmetyki stylizacyjne powinniśmy stosować tylko na końcówki włosów;
 • nie należy przesadzać z przesadnym szczotkowaniem;

Łysienie

Utrata włosów całkowita lub częściowa najczęściej występuje u mężczyzn i określa się ją jako łysienie typu męskiego. Na szczycie głowy i w okolicy skroniowej włosy przestają rosnąć, stopniowo łysienie postępuje w okolicy potylicy. Łysienie tego typu jest zazwyczaj dziedziczne. Wypadanie włosów może nastąpić również w przebiegu choroby zakaźnej, po ciąży lub w przypadku zażywania niektórych leków (np. te stosowane w leczeniu białaczki). Istnieje wiele zabiegów, które są z powodzeniem stosowane, gdy inne dostępne metody na łamliwość i wypadanie włosów nie przynoszą zadowalających efektów. Świetne rezultaty daje zwłaszcza mezoterapia igłowa.

Na czym polega mezoterapia skóry głowy?

Mezoterapia leczy schorzenia skóry. Zabieg polega na wprowadzeniu w chorobowe miejsce substancji leczniczych, które pobudzają wzrost włosów i hamują ich wypadanie.

Wskazania do wykonania zabiegu:

 • łysienie spowodowane: stresem, ciążą, nadmiernym promieniowaniem słonecznym;
 • łysienie typu męskiego;
 • łysienie plackowate;
 • łysienie rozlane.

Zabieg mezotrapii można wykonać w Klinice Melitus.

Sekcja reklamowa