Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Wolumetria – modelowanie twarzy sposobem na cofnięcie czasu

Wolumetria – modelowanie twarzy sposobem na cofnięcie czasu

Z wiekiem w naszym organizmie produkcja kolagenu znacznie spada, a przez to skóra staje się nieelastyczna i zwiotczała. Szczególnie widać to w miejscach, gdzie jest ona bardzo delikatna, np. na twarzy. Tkanka tłuszczowa przemieszcza się w dół i powoduje opadanie skóry, co wygląda nieestetycznie i niezdrowo. Dzięki zabiegowi modelowania, możemy nadać naszej twarzy trochę utraconej objętości i świeżości.

W dzisiejszych czasach wygląd jest ogromnie ważny i może znacząco wpływać na nasze samopoczucie. Zastanówmy się nad wyborem odpowiedniego zabiegu, dzięki któremu stan naszej skóry twarzy ulegnie znacznej poprawie i zagwarantuje jej jędrność i młody wygląd na bardzo długo.

Co to jest wolumetria i jak wygląda zabieg?

Dzięki modelowaniu twarzy uzyskuje ona naturalne proporcje. Najczęściej zabiegowi poddawane są takie rejony na twarzy jak skronie i kości policzkowe. Przy odpowiednim napięciu skóry rysy twarzy stają się miękkie i wyglądamy młodziej. Wolumetria to zabieg kwasem hialuronowym, dzięki któremu możemy podnieść owal twarzy oraz zwiększyć objętość skóry. Przed zabiegiem lekarz informuje pacjenta o wszystkich zaleceniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Bezpośrednio przed i po zabiegu nie wolno spożywać alkoholu, który może powodować rozszerzanie i pękanie naczynek, nie wolno zażywać aspiryny, a kobietom odradza się wykonywanie zabiegu w czasie miesiączki.
Zabieg jest bezbolesny, dlatego z reguły odbywa się bez znieczulenia. Ponieważ wrażliwość na ból jest inna u każdego człowieka, na prośbę pacjenta, podaje się znieczulenie w postaci specjalnego kremu. Sam zabieg trwa od 30 do 40 minut, a efekt jest natychmiastowy.
Zabieg wolumetryczny twarzy nie tylko poprawia objętość i ogólny wygląd twarzy, lecz także daje efekt delikatnego liftingu bez użycia skalpela. Po zabiegu skóra pacjenta jest dobrze napięta, bruzdy i zmarszczki zlikwidowane, a kości policzkowe odpowiednio wyeksponowane. Pytani przez nas specjaliści z Lecznicy Melitus stosują nowatorską metodę wprowadzania preparatu za pomocą mikrokaniul. Dzięki temu tkanki nie ulegają uszkodzeniu, a siniaki po zabiegu są znikome. Od razu po zabiegu możemy wrócić do domu. Procedura jest bezpieczna dzięki zastosowaniu preparatów najnowszej generacji w specjalistycznych klinikach medycznych. Po zabiegu należy unikać słońca, nie zaleca się także dotykania twarzy w celu uniknięcia infekcji.

Jak dbać o skórę twarzy?

Skórę twarzy należy pielęgnować używając odpowiednich do tego celu kosmetyków. Istnieją trzy typy skóry: sucha, tłusta i mieszana. Dokonując wyboru kosmetyków powinniśmy zwrócić uwagę do jakiego typu skóry są one przeznaczone. Powinniśmy pamiętać, że skóra twarzy jest bardzo delikatna, zwłaszcza w okolicach oczu i warg. Do tego obszaru należy używać osobnych kremów w celu uniknięcia podrażnień. Oprócz odpowiednich kremów, należy zwrócić uwagę na kosmetyki do demakijażu. Zalecane jest raz na jakiś czas stosowanie maseczek nawilżających i regenerujących. Skóra z wiekiem traci swą sprężystość i elastyczność. Pamiętajmy jednak, że starzenie się jest procesem, którego nie da się odwrócić dietą czy odpowiednią pielęgnacją.

Przywróć swojej twarzy młody wygląd! Więcej o modelowaniu twarzy można dowiedzieć się w Lecznicy Melitus.

Sekcja reklamowa