Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Zabieg fotoodmładzania idealnym sposobem na zniszczoną skórę po wakacjach

Zabieg fotoodmładzania idealnym sposobem na zniszczoną skórę po wakacjach

Masz do czynienia ze zniszczoną skórą po wakacjach? Zamiast pięknej i brązowej opalenizny na Twojej twarzy pojawiły się nowe zmarszczki, przebarwienia, rozszerzone pory i popękane naczynia?

Idealnym sposobem na poprawę kondycji skóry po wakacjach będzie dostępny w naszej klinice zabieg fotoodmładzania. To prosty, skuteczny i komfortowy dla pacjenta sposób na redukcję niedoskonałości, które pojawiły się w wyniku intensywnego działania promieni słonecznych. Jak działa fotoodmładzanie? Podpowiadamy, na czym polega i jakie efekty przynosi ten zabieg odmładzający na twarz!

Dlaczego moja skóra wygląda na starszą po wakacjach?

Lato zdecydowanie nie należy do ulubionych pór roku naszej skóry. W szczególności, gdy podczas opalania zapominamy o prawidłowym zabezpieczeniu skóry przed słońcem odpowiednio wysokimi filtrami. Promienie słoneczne mają zdolność wnikania w głębokie warstwy naszej skóry, prowadząc do niszczenia włókien kolagenu i elastyny, które odpowiadają za prawidłowe napięcie skóry i brak zmarszczek na twarzy. Ciekawe jest to, że wystarczy zaledwie 20 minut spędzonych bezpośrednio na słońcu, aby doprowadzić do nieodwracalnych zmian w strukturze skóry. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy całkowicie unikać słońca podczas wakacji, ale regularnie zabezpieczać skórę przed jego działaniem.

Zniszczona skóra – skąd problem przebarwień i innych niedoskonałości?

Nieprzyjemną pamiątkę z wakacji mogą stanowić nie tylko zmarszczki, lecz także przebarwienia, które mogą przybierać postać pojedynczych zmian, jak również tzw. maski. Plamy na skórze są wynikiem zaburzonego działania komórek odpowiedzialnych za produkcję melaniny, czyli barwnika skóry. Nadmiar melaniny w skórze, wywołany właśnie działaniem słońca, powoduje nieestetyczne przebarwienia, które mogą zniknąć samoistnie po jednym sezonie lub pozostać z nami na lata. Pod wpływem działania promieni słonecznych skóra zaczyna też wytwarzać nadmiar sebum, czego efektem mogą być rozszerzone pory, a także zmiany trądzikowe. Jeśli na co dzień mamy do czynienia ze skórą suchą, wrażliwą i naczynkową, słońce może pogłębić jej typowe dolegliwości i doprowadzić do pękania naczynek krwionośnych czy pojawienia się trądziku różowatego.

Fotoodmładzanie sposobem na zniszczoną skórę

W naszej klinice znajdziecie jeden prosty sposób na pozbycie się wszelkich oznak fotostarzenia skóry. Jest nim zabieg fotoodmładzania laserowego – całkowicie bezinwazyjny, szybki i skuteczny. Polecamy go w szczególności osobom z rumieniem posłonecznym, zmianami pigmentacyjnymi (w tym piegami), zmarszczkami, rozszerzonymi porami i utratą jędrności skóry. Światło lasera, które wnika w głębokie warstwy skóry, prowadzi do wygładzenia struktury skóry, regeneracji i napięcia naskórka, ściągnięcia porów, zamknięcia naczyń i nadania skórze promiennego kolorytu. Istotne jest to, że już jeden zabieg przynosi widoczne rezultaty poprawy wyglądu skóry, choć specjaliści zalecają, aby wykonać około 3 zabiegów w przeciągu 5 tygodni, żeby uzyskać pełen efekt.

Nasi pacjenci bardzo chętnie korzystają z fotoodmładzania skóry twarzy ze względu na jego wysoką skuteczność w połączeniu z niskimi kosztami zabiegu. Sprawdza się idealnie w każdym wieku – zarówno u osób z wyraźnymi zmarszczkami i przebarwieniami, jak i młodych, które mają do czynienia z pierwszymi objawami fotostarzenia. Fotoodmładzanie możemy wykonywać nie tylko na twarzy, lecz także każdym obszarze skóry (dekolt, szyja, dłonie), na którym widoczne są objawy związane z niekorzystnym działaniem słońca. Po wykonaniu zabiegu lub serii zabiegów skóra stanie się gładka i naprężona, zaś wszelkie niedoskonałości posłoneczne zredukowane do minimum lub usunięte w całości.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów fotoodmładzania? Zachęcamy do odwiedzenia naszej kliniki!

Sekcja reklamowa