Skip to main content

Zabiegi na twarz po 30. Czego może potrzebować twoja skóra w trzeciej dekadzie życia?

Zabiegi na twarz po 30. Czego może potrzebować twoja skóra w trzeciej dekadzie życia?

Wiele kobiet zastanawia się, czy skończywszy 30 lat powinny inaczej zacząć dbać o skórę? Tak! W trzeciej dekadzie życia metabolizm zaczyna zwalniać, a proces starzenia nabierać tempa. Utratę kolagenu i kwasu hialuronowego widać gołym okiem – cera jest staje się sucha, cieńsza, uwidaczniają się kurze łapki, lwia zmarszczka, niekiedy także przebarwienia słoneczne. Po 30-tce warto baczniej przyjrzeć się swojej skórze. Czego może potrzebować? Poznaj najlepsze zabiegi na twarz po 30 roku życia!

Botoks

Botoks to popularna nazwa toksyny botulinowej – leku, dzięki któremu można nie tylko wygładzić zmarszczki, ale również wyleczyć nadmierną potliwość, bruksizm, a nawet migrenę. Uznaje się, że to jedna z najbardziej bezpiecznych substancji stosowanych w medycynie anti-aging. Głównie dlatego, że działanie botuliny jest czasowe – jej efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Podanie botoksu skutkuje odwracalnym ograniczeniem kurczliwości mięśni, sprawia, że na pewien czas zostają one unieruchomione, przez co mimika twarzy łagodnieje, a skóra może “odpocząć” od ciągłych grymasów. Zmarszczki mimiczne, określane także jako wyrazowe, powstają wskutek stałego skurczu mięśni. Napinając je w uśmiechu, skupieniu, złości, powierzchnia skóry zaczyna się marszczyć, a marszczenia z czasem utrwalać – stąd po 30-stce tak często pojawiają się kurze łapki i lwia zmarszczka. Botoks działa objawowo, ale i profilaktycznie, ponieważ rozleniwia mięśnie, co przeciwdziała utrwalaniu się zmarszczek.

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową to zabieg lunchowy. Jego efekty są bardzo zadowalające – skóra staje się wygładzona, odmłodzona i rozświetlona, ponieważ botulina sprawia, że na skórze ładniej załamuje się światło. To jeden z tych zabiegów po 30 roku życia, który można wykonywać przez cały rok.

Dowiedz się więcej o wygładzaniu zmarszczek toksyną botulinową.

Mezoterapia

Po 30 roku życia skóra nie jest już tak nawilżona, jak wcześniej. Dla wielu osób “suchość skóry” staje się problemem właśnie w tym okresie. Dzieje się tak, ponieważ wraz z ukończeniem 25 lat  proces starzenia zaczyna stopniowo przyspieszać. To sprawia, że mechanizmy obronne skóry słabną, kwasu hialuronowego jest coraz mniej, a włókna kolagenowe i elastynowe stają się cieńsze. To proces naturalny. I nawet jeśli próbujemy mu się przeciwstawiać, stosując odpowiednią pielęgnację, to i tak jest ona utrudniona przez codzienne miejskie życie. Słońce, spaliny, nagłe zmiany temperatur – przed nimi trudno uciec. Dlatego też wśród najlepszych zabiegów po 30 znajduje się mezoterapia. To sposób na głęboką rewitalizację skóry, która staje się wyraźnie uelastyczniona, odmłodzona i naturalnie odświeżona. W naszej Klinice do mezoterapii używa się różnych preparatów. Ich dobór zależy od problemu, z jakim zgłasza się do nas pacjent. Techniką mikronakłuć podaje się między innymi substancje oparte na kwasie hialuronowym, krzemionce organicznej, enzymach, kofeinie, a również tak ostatnio popularnym osoczu bogatopłytkowym.

Mezoterapia jest zabiegiem weekendowym. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu serii powtórzeń. Skóra po mezoterapii nabiera zdrowego wyglądu, jest napięta, sprężysta i ma ładny odcień. Mezoterapię nazywa się mezoliftingiem, ponieważ to jedna z najlepszych metod na zatrzymanie upływającego czasu. To w zasadzie obowiązkowy zabieg po 30 roku życia.

Dowiedz się więcej o mezoterapii.

Dermapen

Technikę mezoterapii, czyli mikronakłuwania, stosuje się również przy zabiegu Dermapen. Dermapen to w zasadzie nazwa urządzenia, którego głowica wyposażona jest w 12 cieniutkich tytanowych mikroigiełek. To z ich pomocą delikatnie nakłuwa się skórę, tworząc na jej powierzchni celowe mikrouszkodzenia, uruchamiające proces regeneracji i ułatwiające przenikanie w głąb skóry składników aktywnych. Dlaczego Dermapen znajduje miejsce wśród zabiegów po 30 roku życia? Ponieważ odpowiada na wszystkie potrzeby skóry w trzeciej dekadzie życia. Przede wszystkim bardzo głęboko ją odżywia i nawilża, a dzięki stymulacji produkcji kolagenu, skóra staje się naturalnie ujędrniona i uelastyczniona. W efekcie drobne zmarszczki znikają, cera odzyskuje zdrowy koloryt i młodzieńczą promienistość.

Procedura zabiegowa jest krótkotrwała i nie zajmuje więcej niż pół godziny. Pełne działanie Dermapenu uwidacznia się zwykle po drugim, trzecim zabiegu w cyklu, aczkolwiek już po pierwszej sesji skóra jest wyraźnie nawilżona i odżywiona, co widać gołym okiem. Warto wspomnieć, że Dermapen ma tę niewątpliwą zaletę, że pozwala dotrzeć w trudno dostępne miejsca na twarzy, a więc zwalczać mankamenty skóry pojawiające się w okolicy oczu czy ust.

Dowiedz się więcej o Dermapen.

Cellular Matrix

Cellular Matrix to nic innego, jak wampirzy lifting wzbogacony o kwas hialuronowy. To zabieg po 30, który pozwala jednocześnie zrewitalizować i odmłodzić skórę twarzy. Osocze bogatopłytkowe, jak sama nazwa wskazuje, jest bogatym źródłem płytek krwi, które odpowiadają za procesy regeneracyjne zachodzące w głębokich warstwach skóry. Oprócz tego zawiera również cenne komórki macierzyste, które dzięki temu, że mogą przeistaczać się w tkanki innego typu, doskonale nadają się do wypełniania ubytków struktury skóry. Podobną rolę spełnia kwas hialuronowy, który jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, odpowiedzialną za utrzymanie jędrności oraz odpowiedniego poziomu nawodnienia.

Już po pierwszym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Połączenie osocza bogatopłytkowego z kwasem hialuronowym sprawia, że skóra odzyskuje dawną gęstość – wszystkie ubytki jej struktury zostają wypełnione, przez co staje się grubsza i gładsza. Cellular Matrix to kolejny zabieg po 30 wykonywany w trybie lunchowym. Cała procedura trwa 30 minut. Tyle wystarczy, aby dać skórze szansę, by mogła wyglądać pięknie.

Dowiedz się więcej o Cellular Matrix.

Konsultacja dermatologiczna

Zmianę pielęgnacji skóry po 30-tce warto rozpocząć od wizyty u dermatologa. Podczas konsultacji lekarz określi kondycję skóry oraz nasilenie jej defektów i na tej podstawie dobierze najlepszą terapię. Kiedy jednym potrzebne są zabiegi odmładzające na twarz po 30, innym wystarczy jej delikatna rewitalizacja. Każdy jest inny, więc potrzebuje innych metod – a ich wybór najlepiej zostawić specjaliście. Dlatego też wszystkich, którzy szukają skutecznych zabiegów po 30, zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa