Skip to main content

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Dermatologia i medycyna estetyczna od kilkunastu lat intensywnie się rozwijają. Proponują one pacjentom coraz to nowsze metody gwarantujące spektakularne efekty. To właśnie z tego powodu ogromną popularnością cieszą się dzisiaj zabiegi z osoczem bogatopłytkowym.

Osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta. Pierwszym etapem każdego zabiegu z jego użyciem jest pobranie krwi, z której następnie oddziela się osocze. Pełne jest ono wartościowych substancji, które pomagają skutecznie dbać o kondycję skóry. Terapia osoczem bogatopłytkowym polecana jest tym wszystkim, którzy chcą odmłodzić swoją skórę, a jednocześnie stawiają na rozwiązania naturalne.

Jak działa osocze bogatopłytkowe?

Podanie osocza bogatopłytkowego wiąże się z niezwykle skuteczną i bardzo głęboką biostymulacją komórek skóry. W efekcie komórki znajdujące się w skórze są silnie stymulowane do procesów regeneracyjnych. Fibroblasty zostają pobudzone, przez co produkują więcej włókien kolagenowych. Zabieg wykonywany jest dzisiaj w większości nowoczesnych klinik dermatologii i medycyny estetycznej. Do takich zalicza się między innymi klinika Melitus.

Czy podanie osocza bogatopłytkowego jest bezpieczne?

Jak już zostało powiedziane we wstępie, wstrzykiwany w skórę preparat pozyskiwany jest z krwi pacjenta. W związku z tym nie ma obawy, że nie będzie on tolerowany przez organizm. Nie jest to bowiem ciało obce. Zabieg jest bezpieczny, nie wywołuje podrażnień, reakcji alergicznych czy stanów zapalnych. Nie ma tu również obawy o odrzucenie podanego preparatu.

Kiedy taki zabieg warto wykonać?

Osocze bogatopłytkowe warto zastosować zwłaszcza wtedy, kiedy celem jest leczenie i poddanie skóry dogłębnej rewitalizacji. Wstrzyknięcie osocza pozwala na:

  • usunięcie oznak zmęczenia,
  • poprawę koloru skóry;
  • likwidację przesuszenia skóry.

Po przeprowadzonym zabiegu skóra jest pełna blasku, a zmarszczki i bruzdy zostają zniwelowane. Osocze bogatopłytkowe sprzyja także modelowaniu owalu twarzy. Osocze jest wykorzystywane nie tylko przez medycynę estetyczną. Metoda ta świetnie sprawdza się w leczeniu blizn pooparzeniowych. Stosowana jest również w ortopedii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Niestety, mimo bezpieczeństwa zabiegu, istnieje kilka przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Osocza bogatopłytkowego nie stosuje się u kobiet, które spodziewają się dziecka. Przeciwwskazaniem jest również infekcja wirusowa w postaci opryszczki, a także zmiany ropne, pojawiające się na skórze. W takich wypadkach – dla własnego bezpieczeństwa – zabieg należy przełożyć. Żaden odpowiedzialny specjalista medycyny estetycznej nie zdecyduje się na jego przeprowadzenie, kiedy zauważy na skórze pacjentki jakiekolwiek zmiany mogące sugerować infekcję wirusową lub stan ropny.

Osocze bogatopłytkowe to prawdziwa skarbnica cennych substancji odżywczych. To właśnie dlatego metoda ta tak korzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Zabieg wstrzyknięcia osocza bogatopłytkowego oferowany jest dzisiaj w większości klinik medycyny estetycznej. Decydując się na niego, należy pamiętać, aby postawić na placówkę sprawdzoną i zatrudniającą doświadczonych specjalistów. Wówczas możemy liczyć na spektakularne efekty. A przecież właśnie o to chodzi każdemu, kto przekracza próg kliniki dermatologii i medycyny estetycznej.

 

Sekcja reklamowa