Skip to main content

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak szybko widać efekty?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jak szybko widać efekty?

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego z roku na rok zyskują na popularności. O tak dużym zainteresowaniu tą metodą przesądził fakt, iż nie ma drugiego takiego preparatu, który by zadziałał na skórę aż tak stymulująco. Czym skutkują zabiegi z osoczem bogatopłytkowym i czy to prawda, że ich efekty są widoczne już po 1. zabiegu?

Osocze bogatopłytkowe w opinii lekarzy: efektywność i bezpieczeństwo

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, znane powszechnie jako wampirzy lifting, stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Widać to również poprzez rosnące zainteresowanie osób wybierających naszą Lecznicę zabiegiem odmładzającym Cellular Matrix (bazującym na połączeniu osocza bogatopłytkowego z 2 ml kwasu hialuronowego) oraz biostymulującą mezoterapią z osoczem bogatopłytkowym Regeneris.

Z medycznego punktu widzenia, wykorzystanie materiału autologicznego, jest najbezpieczniejszą metodą terapeutyczną, jaka pojawiła się w medycynie od przeszło 150 lat – tłumaczy dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog przyjmująca w naszej Klinice, która w swojej pracy naukowej dużo miejsca przeznacza na badanie komórek macierzystych. Ogromny potencjał leczniczy osocza, opiera się przede wszystkim na tym, że jest to materiał biokompatybilny – może być stosowany nawet przez osoby wysoce wrażliwe, bowiem przeszczepy autologiczne wykluczają pojawienie się reakcji alergicznych, stanowiących najczęstsze powikłania w tego typu zabiegach. Ponadto znaczący jest fakt, iż zawarte w osoczu płytki krwi pacjenta, zawierają wiele cennych czynników wzrostu, które są zdolne do stymulowania komórek macierzystych. W efekcie osocze bogatopłytkowe pobudza naturalne procesy fizjologiczne, sprawia, że skóra ulega rewitalizacji, a uszkodzone tkanki zaczynają się regenerować. Rezultaty pojawiają się relatywnie szybko, a co ważne pacjenci są z nich bardzo zadowoleni.

Osocze bogatopłytkowe w opinii pacjentów: skóra wygląda zdrowiej i młodziej

Z punktu widzenia pacjentów, osocze bogatopłytkowe jest jednym z najbardziej efektywnych (a w przypadku “wampirzego liftingu” także efektownych) zabiegów odmładzających. Osoby, które je zastosowały jednogłośnie podkreślają, że ich skóra po zabiegu stała się wyraźnie odmłodzona, nawilżona, gładka i zdecydowanie bardziej elastyczna. Zresztą warto tu zaznaczyć, że właściwości lecznicze preparatów PRP wykorzystuje się nie tylko w medycynie anti-aging, ale również w terapii wypadania włosów, leczenia łysienia, usuwania blizn i rozstępów, a ponadto, jako wsparcie regeneracji po głębokich peelingach chemicznych czy laseroterapiach.

Efekty osocza bogatopłytkowego to:

  • poprawa objętości i gęstości skóry;
  • spłycenie zmarszczek;
  • wygładzenie i ujędrnienie skóry;
  • ujednolicenie kolorytu;
  • szybsze gojenie się ran.

Efekty osocza bogatopłytkowego: to sprawa indywidualna

Jak wyjaśnia dr Noszczyk, niekiedy zdarza się, że efekty terapii osoczem bogatopłytkowym pojawiają się już po 1. zabiegu, jednak dzieje się tak zwykle u pacjentów młodych, których organizmy wykazują dużą zdolność do regeneracji. Niemniej jednak trudno jest mówić w taki sposób o rezultatach jakichkolwiek zabiegów, ponieważ o ich skutku decyduje wiele czynników: wiek osoby poddanej terapii, problemy zdrowotne, z jakimi się zmaga, a także wspomniane już zdolności regeneracyjne organizmu. Dlatego też efekty osocza bogatopłytkowego u jednych pojawią się szybciej, a u innych wolniej. Generalnie dla uzyskania najlepszego wyniku, zaleca się wykonanie serii tego typu zabiegów, które obejmują od 2 do 4 wizyt. Aczkolwiek i to jest uwarunkowane indywidualnie. O planie leczenia decyduje dermatolog, dlatego też właśnie podczas konsultacji pacjent dowiaduje się ostatecznie: ile sesji trzeba wykonać w jego przypadku i czy terapię osoczem trzeba wesprzeć innymi metodami – bowiem zdarza się i tak, często przy zabiegach zmniejszających blizny i rozstępy, że najlepsze efekty uzyskuje się dzięki połączeniu dwóch różnych terapii.

Podsumowując, efekty osocza bogatopłytkowego to, co prawda, kwestia indywidualna, aczkolwiek w każdym przypadku rezultaty tego zabiegu są zadowalające. Cellular Matrix jest krótkotrwały, bezpieczny i przynosi naturalne efekty, które utrzymują się nawet przez rok!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o efektach zabiegów z osoczem bogatopłytkowym, zapraszamy do kontaktu: osobiście, w Klinice Melitus w Warszawie, przy ul. Słowackiego 12, telefonicznie 22 833 74 38 bądź poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, znajdującego się na naszej stronie.

Sekcja reklamowa