Skip to main content

Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?

Jak zadbać o skórę szyi i dekoltu?

W codziennej pielęgnacji zazwyczaj najwięcej czasu poświęcamy naszej twarzy. Jeżeli chcemy pięknie wyglądać, powinniśmy również zwracać uwagę na skórę szyi i dekoltu.

Ze względu na to, że ma ona niewielką ilość tkanki podporowej i podskórnej, należy robić wszystko, aby poprawić jej napięcie. Pierwsze zmarszczki możemy zaobserwować już około 25 roku życia. Proces starzenia się jest naturalny, jednak warto pamiętać, że część winy za to, jak wygląda nasza skóra ponosimy my sami. Należy zdać sobie sprawę z tego, że szyja jest stale w ruchu i napięciu, co przyczynia się do jej szybszego starzenia.

Pielęgnacja skóry szyi i dekoltu – porady

 • Poza codzienną pielęgnacją, raz w tygodniu zaleca się wykonanie masażu za pomocą specjalnej szczotki. Efektem będzie piękna skóra. Bardzo dobre rezultaty daje również złuszczanie. Peeling zawiera cząsteczki ścierające, dlatego pozwala on szybko usunąć zanieczyszczenia skóry i pozbyć się zrogowaciałego naskórka.
 • Należy zachować ostrożność podczas ekspozycji skóry na słońce. Szkody, jakie mogą wyrządzić promienie słoneczne, szybko obserwujemy na naszej skórze. Są to brązowe plamy i drobne zmarszczki, które dodają nam lat. Najlepszym rozwiązaniem w tym wypadku będzie stosowanie preparatów z filtrem przeciwsłonecznym (im wyższy numer, tym więcej promieni słonecznych zostaje zatrzymanych).
 • W przypadku, kiedy skóra dekoltu jest zanieczyszczona, powinno się wykonać maseczkę oczyszczającą, którą nakładamy od nasady szyi aż do biustu. Pozostawienie jej na około pół godziny pozwoli jej skutecznie zadziałać.
 • Pamiętaj o tym, że gorąca woda jest szkodliwa dla delikatnej skóry szyi i dekoltu. Zbyt wysoka temperatura skutkuje tym, że naturalna warstwa ochronna naszej skóry jest spłukiwana. Bez niej skóra szybciej ulega procesom starzenia. Warto stosować naprzemienne natryski. Rozpoczęcia dnia od zimnego natrysku dodaje siły i zapewnia uczucie świeżości. Poleca się 3-4 – krotną zmianę temperatury (raz ciepła, raz zimna), a czas poszczególnego natrysku nie powinien przekraczać 10 sekund. Warto również zwrócić uwagę na kosmetyki, które są używane do mycia. Powinny być łagodne tak, aby nie podrażniały skóry.
 • Nawilżaj skórę od środka. Nie zapominaj o tym, żeby codziennie wypijać co najmniej 1,5 litra wody (oczywiście latem i podczas wysiłku fizycznego powinniśmy pić odpowiednio więcej).
 • Dbaj o prawidłową postawę. Kosmetyki to nie wszystko. Obok nich ważnym czynnikiem w utrzymaniu atrakcyjnego wyglądu jest odpowiednia postawa. Nie zapominaj o tym, żeby nosić się prosto oraz ćwiczyć mięśnie piersiowe.
 • Za każdym razem, kiedy stosujesz krem na twarz, rób to samo z szyją i dekoltem. Możesz korzystać z tego samego kremu lub używać preparatów specjalnie stworzonych do pielęgnacji szyi i dekoltu.
 • Nie zapominaj o witaminach, a w szczególności o witaminie C i E. Wpływają one korzystnie na cały organizm, zmniejszając ryzyko zachorowania na nowotwory i choroby układu krążenia. Witamina C ponadto ułatwia odtruwanie organizmu, dzięki pomocy w wydalaniu metali ciężkich i jest niebywale skuteczna w walce wolnymi rodnikami. Witamina E z kolei odpowiada pośrednio za zdrową i sprężystą skórę.
 • Z pomocą w utrzymaniu pięknej i młodej skóry przyjdą nam również profesjonalne zabiegi. Jednym z najnowocześniejszych i wysoce skutecznych jest zabieg z wykorzystaniem lasera Fraxel, który możesz wykonać w naszej klinice.

Wskazania do wykonania zabiegu laserem Fraxel

 • Odmłodzenie skóry, wygładzenie zmarszczek i stymulacja napięcia skóry (twarz, szyja, dekolt oraz inne obszary ciała).
 • Blizny (potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne i pourazowe, rozstępy, blizny przerosłe).
 • Usunięcie różnego rodzaju przebarwień.

W Klinice Melitus można wykonać zabiegi odmładzające skórę szyi i dekoltu urządzeniem Fraxel. Umów się na zabieg już dzisiaj!

Sekcja reklamowa