Skip to main content

Zniewalające spojrzenie na dłużej: poznaj zalety blefaroplastyki!

Zniewalające spojrzenie na dłużej: poznaj zalety blefaroplastyki!

Nawet właściwa pielęgnacja i odpowiednie produkty kosmetyczne nie są w stanie powstrzymać upływającego czasu. Wraz z wiekiem skóra wokół oczu traci swą elastyczność, odbierając naszemu spojrzeniu świeży i młody wygląd. Co zrobić w przypadku, gdy ulega ona zwiotczeniu i rozciągnięciu, a napięcie mięśni wyraźnie się zmniejsza? Naszym pacjentom polecamy blefaroplastykę, czyli plastykę powiek górnych i dolnych, która przynosi znakomite i – co najważniejsze – trwałe efekty. Wystarczy jeden zabieg, aby nadmiar skóry wokół oczu został zredukowany, a worki pod oczami usunięte. Blefaroplastyka to szybki i bezpieczny sposób na odzyskanie młodego i atrakcyjnego wyglądu.

Na czym polega zabieg blefaroplastyki?

Blefaroplastyka jest zabiegiem chirurgicznym, dzięki któremu możemy odświeżyć i odmłodzić spojrzenie o kilka lat. Operacja górnych powiek polega na wycięciu nadmiaru skóry powiek, podczas której można usunąć także nadmiar tkanki tłuszczowej. Z kolei operacja powiek dolnych to proces wycięcia nadmiaru skóry i zwiększenia napięcia powieki. Możliwe jest w tym przypadku także usunięcie „worków”, czyli przemieszczonego w dół tłuszczu, dzięki czemu powieka łagodnie będzie przechodzić w policzek. W obu przypadkach nasi specjaliści wykonują cięcia w miejscu naturalnych fałdów anatomicznych, co sprawia, że po pewnym czasie miejsca te nie różnią się wyglądem od otaczającej je skóry. Powieka górna nacinana jest w bruździe, czyli w miejscu naturalnego zagięcia, a powieka dolna około 1-2 mm poniżej linii rzęs. Wśród podstawowych wskazań do blefaroplastyki nasi specjaliści wymieniają przede wszystkim wiszące górne powieki, znacznie ograniczające pole widzenia, opuchniętą górną powiekę oraz wiotką skórę.

Ciesz się pięknym spojrzeniem przez długi czas

Blefaroplastyka jest jednym z najpopularniejszych zabiegów odmładzających twarz. Pacjenci naszej kliniki, zmagający się z wiotkością skóry wokół oczu lub jej nadmiarem, chętnie wybierają tę metodę zabiegową z uwagi na spektakularność i trwałość efektów. Rezultaty plastyki powiek górnych i dolnych widoczne są od razu po wykonaniu zabiegu. Co najważniejsze – zmiany osiągnięte dzięki blefaroplastyce utrzymują się nawet przez kilkanaście lat, zapewniając skórze młody wygląd.
Blefaroplastyka pozwala na skuteczne:

• zredukowanie sińców pod oczami;
• wygładzenie górnych i dolnych powiek;
• zredukowanie nadmiaru skóry w okolicach powiek górnych i dolnych;
• uzyskanie młodszego wyglądu okolicy oczu i twarzy.

Bezpieczeństwo i komfort

Zabieg plastyki powiek górnych i dolnych w naszej klinice wykonywany jest przez doświadczonych specjalistów. Jest całkowicie bezpieczny i odbywa się w znieczuleniu miejscowym, w trybie ambulatoryjnym. Blefaroplastyka nie wymaga hospitalizacji – pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Okres rekonwalescencji został skrócony do minimum, dzięki czemu powrót do codziennych obowiązków możliwy jest w stosunkowo krótkim czasie.

Jak wygląda zabieg plastyki powiek górnych i dolnych w naszej Klinice Melitus?

Podczas pierwszej wizyty w naszej klinice specjalista szczegółowo zapoznaje się z problemem pacjenta i jego oczekiwaniami. W pierwszej kolejności zleca badania, które muszą zostać wykonane przed zabiegiem, a następnie, wspólnie z pacjentem, ustala kompleksowy plan leczenia wraz z harmonogramem. W dniu wykonania blefaroplastyki pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny i maksymalnie komfortowy. Podczas zabiegu lekarz wykonuje cięcia w przebiegu naturalnych złamań powiek, dzięki czemu miejsca te nie będą się różnić od pozostałej skóry. Takie działanie pozwala na odpreparowanie fragmentu skóry, usunięcie tkanki tłuszczowej i zredukowanie nadmiaru skóry. Na koniec specjalista zszywa cięcia przy pomocy bardzo cienkich szwów, które są usuwane w 5-7 dobie po zabiegu podczas wizyty kontrolnej w naszej klinice.

Chcesz skorzystać z blefaroplastyki powiek w Klinice Melitus i cieszyć się pięknym, odmłodzonym spojrzeniem? Odwiedź naszą stronę lub umów się na wizytę u jednego z naszych specjalistów!

Sekcja reklamowa