Skip to main content

Botoks, czyli jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

Botoks, czyli jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

Lwia zmarszczka to podłużna bruzda między brwiami. Jest to jedna z pierwszych oznak starzenia się skóry, zaliczana do zmarszczek mimicznych. I chociaż lwia zmarszczka w młodym wieku zwykle nie przysparza wielu zmartwień, w późniejszym czasie, kiedy już się utrwali i staje się bardzo widoczna, znacząco wpływa na wygląd, nadając twarzy gniewny charakter. To dlatego wiele osób zastanawia się, jak lwią zmarszczkę zlikwidować?

Co to jest lwia zmarszczka?

Lwia zmarszczka jest, obok kurzych łapek, jedną z najbardziej charakterystycznych zmarszczek mimicznych. Takie pierwsze oznaki starzenia się skóry pojawiają się zwykle właśnie na czole, wokół oczu czy ust, ponieważ są to miejsca najbardziej zaangażowane w wyrażanie emocji. Lwia zmarszczka często pojawia się w młodym wieku, jeszcze przed 30-stką. Jednak wtedy staje się widoczna głównie w wyniku ekspresji mimicznej twarzy – podczas marszczenia brwi w chwilach skupienia bądź mrużenia oczu na słońcu. Niestety, z czasem te pierwsze niegroźne zmarszczki utrwalają się, pogłębiają i stają widoczne nawet wówczas, gdy twarz pozostaje nieruchoma – tłumaczy dr n. med. Maria Noszczyk, dermatolog, specjalizująca się w zabiegach anti-aging w naszej Klinice. W efekcie lwia zmarszczka nie schodzi z twarzy, nadając jej ponury i gniewny charakter.

Jak zlikwidować lwią zmarszczkę?

Najlepszym sposobem, jak zlikwidować lwią zmarszczkę, jest botoks. Dlaczego? Ponieważ toksyna botulinowa pozwala zwalczyć przyczynę problemu. Za lwią zmarszczkę odpowiada mimika, genetyka i pielęgnacja. Ta bruzda powstaje, gdy pod wpływem stale powtarzanego grymasu, dochodzi do skurczu mięśnia odpowiadającego za marszczenie się brwi, co skutkuje pojawieniem się na powierzchni czoła jednej (lub niejednej) pionowej linii, zmieniającej się ze zmarszczki mimicznej w statyczną, strukturalną, stałą… I tu z pomocą przychodzi botulina. Jak wyjaśnia dr Maria Noszczyk, działanie toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych, co w efekcie przekłada się na miejscowe osłabienie napięcia i siły mięśniowej. Prościej mówiąc, iniekcja botoksu skutkuje od wewnątrz, rozluźnieniem napiętego mięśnia, a z zewnątrz, wygładzeniem skóry.

Co trzeba wiedzieć o usuwaniu lwiej zmarszczki botoksem?

Prawidłowo podany botoks nie powoduje efektu maski ani nienaturalnego napięcia twarzy, ponieważ przy każdym zabiegu określa się indywidualnie potrzebną dawkę leku. Tak, toksyna botulinowa jest lekiem, więc uprawnienia do jej używania mają wyłącznie lekarze, z czego powinni zdawać sobie sprawę pacjenci. Wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową, które przebiega w zgodzie z najwyższymi standardami jest efektywne i bardzo bezpieczne. Przez ponad 25 lat stosowania botuliny w medycynie estetycznej nie zdarzył się żaden opisany przypadek powikłań poza miejscami podania leku – mówi dr Noszczyk. Wynika to z właściwości botuliny, która tylko rozluźnia napięte mięśnie, nie wpływając na nie w żaden inny, niekorzystny sposób. Jeśli kwalifikacja do zabiegu jest właściwa, jeśli właściwie przebiega sama terapia i w końcu, jeśli wykonuje ją właściwa osoba, ryzyko niepowodzeń jest naprawdę niewielkie. Za to wielkie są efekty – skóra zostaje wygładzona, lwia zmarszczka usunięta, a dodatkowo zwężają się pory. Nie bez znaczenia dla ostatecznego wyglądu pozostaje również fakt, iż botulina sprawia, że na skórze ładniej załamuje się światło, kamuflując oznaki zmęczenia, dzięki czemu cera promienieje.

Rezultaty botoksu nie są co prawda natychmiastowe, preparat zaczyna działać po 3-4 dniach, ale, w przypadku zmarszczek na czole, efekt utrzymuje się nawet do 12 miesięcy, a zabiegi można bez obaw powtarzać nawet przez dłuższy czas!

Ile kosztuje botoks na lwią zmarszczkę?

W naszej Klinice cena botoksu na lwią zmarszczkę zaczyna się od 800 zł, tutaj znajdziesz pełny cennik. Jeśli Twoim problemem jest lwia zmarszczka i zastanawiasz się, jak się jej pozbyć, umów się na wizytę dermatologiczną w Klinice Melitus! Zapraszamy do kontaktu: https://klinikamelitus.pl/kontakt/

Sekcja reklamowa