Skip to main content
Skontaktuj się

Klinika Melitus
ul. Słowackiego 12
01-627 Warszawa

[email protected]
tel. 22 833 74 38
tel. kom: 603 060 621

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek: 9.00 – 21.00
sobota: 10.00 – 15.00

Przypominamy, jak dbać o skórę po zabiegach medycyny estetycznej

Przypominamy, jak dbać o skórę po zabiegach medycyny estetycznej

Skóra po zabiegach wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz ochrony. Jest to ważne ze względu na proces regeneracji, podtrzymanie uzyskanych rezultatów oraz zabezpieczenie się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – oczywiście przede wszystkim słońca. Aby móc cieszyć się jak najdłużej pięknem i zdrowiem, przypominamy na czym polega pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej!

Odpowiednia pielęgnacja

W zaleceniach po zabiegach medycyny estetycznej kluczową rolę odgrywa codzienna pielęgnacja. Bardzo ważne jest, aby stosować odpowiednie preparaty ściśle przeznaczone do kuracji pozabiegowej. Kremy po zabiegach laserowych, tak samo jak kosmetyki zalecane po peelingach chemicznych lub mikrodermabrazji zawierają w swoim składzie szereg składników aktywnych, konkretnie odpowiadających na potrzeby regenerującej się skóry. Substancje takie jak na przykład miedź, cynk, rutyna, alantoina oraz olejki i wyciągi roślinne pozwalają dokładnie nawilżyć skórę, ukoić zaczerwienienie, zmniejszyć obrzęk, a także wesprzeć naturalne procesy naprawcze. Jeśli na ostatniej wizycie, zostały zapisane osobne kremy na dzień i na noc, dobrze jest stosować je zgodnie z otrzymanymi zaleceniami. Podział pielęgnacji skóry na dzień i na noc nie jest żadnym chwytem marketingowym. To klucz do utrzymania zdrowej, promiennej cery, a jego konieczność potwierdza odkrycie zegara biologicznego, który dopasowuje procesy fizjologiczne organizmu do danej pory dnia lub nocy. (Odkrycie molekularnych mechanizmów związanych z rytmem okołodobowym zostało w 2017 roku nagrodzone Nagrodą Nobla). To, że skóra inaczej funkcjonuje w dzień, a inaczej w nocy, przez co wymaga podwójnej pielęgnacji jest niepodważalnym faktem. I warto o tym pamiętać! Polecamy nasze sprawdzone kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji domowej: ZO Skin Obagi, iS Clinical, Medik8, Neauvia.

Pełna fotoprotekcja

Jednym z najczęściej omawianych zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry po zabiegach medycyny estetycznej jest fotoprotekcja. Pełna ochrona przed słońcem, a więc jednocześnie stosowanie filtrów ochronnych, jak i ograniczenie ekspozycji na działanie UV, to podstawa, która pozwala utrzymać otrzymaną poprawę oraz zadziałać prewencyjnie. Skóra po zabiegu laserowym czy po peelingach chemicznych jest uwrażliwiona, przez co pod wpływem silnego promieniowania słonecznego może ulec podrażnieniu. Powstałe w taki sposób przebarwienia są bardzo trudne do usunięcia, więc znacznie łatwiej im zapobiegać, niż potem leczyć. Ochrona przeciwsłoneczna to bezwzględna konieczność i naprawdę lepiej sumiennie o nią zadbać!

Pełen luz

Chociaż mnóstwo zabiegów jest zupełnie nieinwazyjnych i pozwala od razu wrócić do codziennych aktywności, warto nawet po takiej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej dać sobie trochę luzu. Niektóre procedury, w tym na przykład wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową, wymagają ograniczenia dużego wysiłku fizycznego, a więc rezygnacji z jednych zajęć jogi czy aerobiku. Natomiast inne nie obligują do podobnych reglamentacji, co bynajmniej nie oznacza, że pozwalają się przepracowywać, obciążać fizycznie i psychicznie. Napięcie, zdenerwowanie, zmęczenie zdecydowanie nie służą urodzie. Więcej o tym, jak stres wpływa na skórę, możesz przeczytać tutaj.

Piękno to zdrowie

Najlepszym, a jednocześnie najbardziej naturalnym sposobem na pielęgnację skóry po zabiegu medycyny estetycznej jest codzienne dbanie o siebie i prowadzenie zdrowego trybu życia. Wizyta w gabinecie medycyny estetycznej to świetny moment na zmiany, ponieważ uporanie się z kłopotliwymi mankamentami może stać się wielką motywacją nie tylko by wyglądać lepiej, ale także by czuć się lepiej. Dlatego dobrze jest znaleźć trochę czasu na sport, nawet jeśli miałaby to być tylko spacer po parku. Warto zrezygnować z fast foodów, zamiast batonów sięgnąć po owoce, a kolorowe napoje zamienić na wodę mineralną. To zaskakujące, że tak drobne zmiany, dają tak wyraźną poprawę. A najlepiej przekonać się o tym osobiście!

Sekcja reklamowa