Chirurgiczna metoda usuwania zmian skórnych

Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej
Podczas zabiegu chirurgicznego lekarz przy pomocy skalpela wycina zmianę razem z niewielkim marginesem zdrowej tkanki. Na koniec zakłada się szwy i opatrunek.
Przed zabiegiem podaje się znieczulenie miejscowe, dlatego pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.
Metodą chirurgiczną usuwa się znamiona barwnikowe i niektóre inne guzkowe zmiany skórne.
PODSTAWOWE ZALETY CHIRURGICZNEGO USUWANIA ZNAMION:
- trwałe usunięcie podejrzanych zmian skórnych,
- efekt estetyczny.
Najczęściej zadawane pytania
Kiedy konieczne jest usunięcie zmiany metodą chirurgiczną?
Metoda chirurgiczna jest najlepszy rozwiązaniem w przypadku usuwania podejrzanych zmian skórnych, ze względu na możliwość poddania wycinka badaniu histopatologicznemu.
Czy zabieg jest bolesny?
Większość zabiegów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu nie są bolesne dla pacjentów. Po 7 dniach następuje zdjęcie szwów.
Opinie pacjentów
Na plecach miałem 5 pieprzyków. Mama umówiła mnie na wizytę u dr Kwiatkowskiego. Okazało się, że na pierwszej konsultacji można wykonać zabieg. Znamiona zostały usunięte oraz przekazane do badań. Wynik przyszedł pozytywny, co mnie bardzo ucieszyło 😉 Niestety mam skłonność do blizn, dlatego, aby te były mniej widoczne, udałem się do dr Olejnik na zabieg laserowy. Nie ma już prawie śladu.
– Łukasz, Radzymin
Od dziecka na dłoni miałam duży płaski pieprzyk. Jestem kobietą, więc przeszkadzał mi ze względów estetycznych. W końcu zdecydowałam się na zabieg. Dr Zieliński usunął ten, oraz drugi mniejszy. Zabieg robiłam zimą, ponieważ lepiej nie wystawiać się na słońce po usunięciu znamion.
– Anna, Warszawa
Jako dziecko miałem usuwane znamię. Niestety brzegi rany się rozeszły i powstała brzydka, szeroka blizna. Myślałem, że już nic z tym się nie da zrobić. Przyszedłem do Melitus na konsultację, a Pani dermatolog zapisała mnie do chirurga. Brzydka blizna została usunięta i mam teraz nową, prawie niewidoczną.
– Adam, Ostrów Maz.
Moja babcia od 2 lat odwiedzała dermatologów w całej Warszawie, miała problem z raną która nie chciała się zagoić. Lekarze przepisywali jej tylko kremy i zasypki. Niestety leczenie nie przynosiło rezultatów. Udaliśmy się na konsultację do dr Kozłowskiej, wizyta ta była łączona z chirurgiem. Wycieli mojej babci fragment rany i wysłali do badań histopatologicznych. Okazało się, że był rak! Na następnej wizycie usunęli resztę rany. Po usunięciu szwów, nie ma śladu po chorobie.
– Kamila, Warszawa
Lekarz metodą chirurgiczną wycina zmienioną chorobowo zmianę razem z marginesem zdrowej tkanki.
Cennik
Chirurgiczne usuwanie znamion | od 500 zł |
Z jakich części ciała można chirurgicznie usunąć znamię

