Zabiegi oczyszczania twarzy – peelingi (twarz)

oczyszczanie-twarzy

Na czym polega zabieg oczyszczania twarzy?

 

Mikrodermabrazja to złuszczanie mechaniczne. W naszej klinice wykonywana jest mikodermabrazja diamentowa.

W mikrodermabrazji diamentowej urządzenie pracuje bez wytwarzania podcienia, daje efekt głębokiego złuszczenia skóry. Głębokość złuszczania naskórka w mikrodermabrazji zależy od wskazań i oczekiwań. Mikrodermabrazję można stosować, jako pojedynczy zabieg, jednak w celu uzyskania pełnego efektu najlepiej powtarzać ją co 3-4 tygodnie.

Chemiczne złuszczanie naskórka

 

Do najpopularniejszych chemicznych metod złuszczania naskórka należą:

  • PEELING MIGDAŁOWY–  jest to delikatny peeling dermatologiczny, w którego składzie znajduje się kwas migdałowy (powstający z hydrolizy gorzkich migdałów). Peeling migdałowy polecany jest głównie dla osób o skórach nietolerujących innych kwasów owocowych. Jest łagodny ale skuteczny. Pomaga w regulacji sebum, aktywuje regenerację komórkową, redukuje przebarwienia pozapalne, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne, działa bakteriostatycznie więc jest pomocny w leczeniu trądziku.

Cena: 250 zł twarz, 450 zł plecy

  • SALIPEEL– kwas salicylowy pomaga w odnowie naskórka, oczyszcza pory, usuwa zaskórniki i blizny rozjaśnia plamy barwnikowe, co doprowadza w rezultacie do zmniejszenia łojotoku i odmłodzenia skóry. Wskazaniem do wykonania peelingu jest: trądzik zapalny i niezapalny, trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych, melasma, fotostarzenie, przygotowanie do mikrodermabrazji i innych peelingów.

Cena: 250 zł twarz, 450 zł plecy

  • RETISES CT– w swoim składzie peeling ten zawiera kwas mlekowy, retinol w dużym stężeniu i witaminę C. Działaniem tego peelingu jest głównie odnowa komórkowa i synteza białek, zwiększa też ilość NMF. Podstawowym wskazaniem dla tego zabiegu jest fotostarzenie, hiperpigmentacja, melazma.

Cena: 400 zł plecy

  • TCA – najsilniejszy z wymienionych peelingów, indukuje intensywne złuszczanie utrzymujące się kilka dni po zabiegu. Ma korzystny wpływ na efektywność spłycenia blizn potrądzikowych, redukcję przebarwień i zmarszczek.

Cena: 400 – 750 zł

  • YELLOW PEEL–  wykonuje się na: blizny potrądzikowe, problemy łojotokowe skóry, drobne zmarszczki i zmiany posłoneczne, przebarwienia na twarzy, dłoniach i dekolcie, wiotkość skóry.

Cena: 600 zł